Avni Yıldırım ilk kez konuştu

Dünya Boks Konseyi (WBC) süper orta sıklet unvan maçında hakemlerin tartışmalı kararıyla ABD’li Anthony Dirrell’a yenilen Türk boksör Avni Yıldırım, isyan etti. “Haksız bir şekilde elimizden kemeri aldılar.” dedi.

ABD’nin New York kentinden menajeri Ahmet Öner ile İstanbul’a gelen Avni Yıldırım’ı, Atatürk Havalimanı’nda yakınları ile bir grup bokssever karşıladı.

“ŞAMPİYONLUK ERTELENDİ”

Avni Yıldırım,”Kazanacağımıza inanıyorduk, çok iyi hazırlanmıştık. Çok az kalmıştı, kemeri ellerimizle tutmuştuk ama haksız bir şekilde elimizden kemeri aldılar. Fakat halkımıza da söylüyorum, hiç merak etmesinler. Biz lobi çalışmalarında güçlüyüz. Hakkımızı yedirmeyeceğiz. Zaten ertesi gün Meksika’ya gidip, rövanş başvurusunu yaptık. Hiç kimse merak etmesin, inşallah hakkımızı alacağız. Şampiyonluk sadece ertelendi. O şampiyonluk inşallah Türkiye’ye gelecek.” açıklamasını yaptı

NELER YAŞANDI?

Avni Yıldırım’ın, ABD’nin Minneapolis kentindeki Armory Spor ve Etkinlik Salonu’nda Anthony Dirrell ile yaptığı maçın 10. raundunda Dirrell’ın kaşı açılmış, kanamaya müdahale eden sağlık ekibi, boksörün maça devam edemeyeceğini belirtmişti. Kaş açılmasının Avni Yıldırım’ın darbeleriyle değil maçın akışı içinde gerçekleştiğine hükmeden hakemler, teknik nakavt kararı vermek yerine karşılaşmayı o anda bitirmişti. ABD’li boksör, hakemlerin 96-94 (Dirrell), 98-92 (Avni Yıldırım) ve 96-94 (Dirrell) puanlarını verdiği karşılaşmayı kazanarak WBC süper orta sıklet kemerinin sahibi olmuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir