Aradan sıvıştığı ortaya çıktı

CHP Genel Başkam Kemal Kılıçdaroğlı’na yumruklu sal­dırıya yönelik tartışmalar devam ederken, cenazede bulunan isim­lerden Ana­vatan Partisi Genel Başkam İbrahim Çelebi, yaşanan olay­ları tüm çıplak­lığıyla Diriliş Postası’na anlattı. Kemal Kılıçdaroğlu’nun cenaze alanına gelişini, sivil plakalı araç kullandığı için kimsenin fark etmediğini dile getiren Çelebi, şunları söyledi:

“ARAÇTAN İNİNCE GÖRDÜK”

“Çubuk’tan o köy yoluna döndüğümüzde, önümüzde biz bilemedik tabi, Kemal Kılıçdaroğlu’nun arabası varmış. Kendisi sivil plaka bir araç içerisindeymiş. Önde bir escortu var, arkasında da iki koruma arabası var. Biz de bakan mıdır başka birimidir diye kendi aramızda, yorum yaparak gidiyoruz, sonra araya MHP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya girdi ve peş peşe köye girdik. Biz arkadaşlarla şehidin cenazesinin kaldırılacağı camiye doğru giderken, birden Kemal Kılıçdaroğlu’nu gördük. Orada­ki ahali arabadan inen Kemal Kılıçdaroğlu olduğunu görünce tamamen protestoya başladı. Hatta tabutun arkasında şehit ailesi varda oraya bile sokmadılar Kemal Beyi.” Çelebi, kendisinin de önündeki 3-4 arabalık konvoyun CHP Genel Başkanına ait oldu­ğunu arabadan indikten soma anladığım aktardı.

MANSUR YAVAŞ BİZZAT ARADAN SIVIŞTI

Çelebi, Ankara Büyükşehir Be­lediye Başkam Mansur Yavaş’m protesto sırasındaki tuhaf tutumu­nu da paylaştı. Yavaş’ın Kemal Kılıçdaroğlu’nu yalnız bıraktığını belirten ANAP Genel Başkanı, “Yoğun protestolar altında cenaze namazım kıldık. Sonra bize dedi­ler ki top arabasında şehidimiz ge­çecek onu selamlayacağız. Kemal Kılıçdaroğlu benim hemen yanım­daydı zaten, hemen sağımdaydı. Top arabası geçerken de yoğun protestolar devam etti. Top arabası geçti, o esnada sivil bir arkadaş, Ankara Büyükşehir Belediye Başkam Mansur Yavaş’m yanma gelerek ‘Başkanım seni buradan çıkartmamız lazım’ dedi. Biz buna bizzat şahidiz. Mansur Yavaş da orada genel başkanını bıraktı, onu uyaran kişiyle beraber kalabalığın içerisinden tabiri caizse sıvıştı, kaçtı. O kişi geldiğinde daha sözlü protestolar vardı” dedi.

“SOPA FALAN YOKTU”

Çelebi, olayların dışarıdan organize edildiği yönündeki iddi­alara ise karşı çıktı. Kılıçdaroğlu’nu protesto edenlerin hepsi aynı mahalleden olduğunu kaydeden ANAP lideri, “Protesto edenler de tamamen köylülerdi. Spontane gelmiş bir olay. Diyorlar ki vay sopalar vardı falan, hiç bir şey yoktu” diyerek CHP’yi yalanladı

Diriliş Postası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir