Ankara’nın konuştuğu iddia

CHP’de Eren Erdem, Elazığ Milletvekili Gürsel Erol gibi isimler Kemal Kılıçdaroğlu’nu istifaya çağırmıştı.

KILIÇDAROĞLU İSTİFA EDECEK Mİ?

Habertürk yazarı Sevilay Yılman da Twitter’dan yaptığı açıklamada Kılıçdaroğlu’nun istifa ederek koltuğu Muharrem İnce’ye devredeceğini ileri sürdü.

Yılman, “Çok net yazıyorum;Kılıçdaroğlu kesinlikle kararlı görevini Muharrem İnce’ye devretmeye.Ancak o devir sırasında kendi koltuklarını da kaybetme riski olduğundan engel olmaya çalışıyorlar Kemal Bey’e.CHP’nin neden 22’yi geçemediğini anladınız mı şimdi?” dedi.

CHP’LİLER KOLTUK SEVDASINA DÜŞTÜ

CHP Genel Başkan Yardımcsı Tuncay Özkan ise açıklamada Kılıçdaroğlu hakkındaki istifa iddialarını kesin bir dille yalanladı.

Özkan, yarın ki MYK’da Kılıçdaroğlu’nun Türkiye’nin gelecek planlarına ilişkin çalışmalar konusunda görüşmeler yapacağını aktardı.

Habertürk TV’ye bağlanan Özkan burada yaptığı açıklamada ise “Kılıçdaroğlu görevine devam edecek. Bugün 3.5 saat toplantı yaptık. Geleceği planladık. Kurultay planımız yok” dedi.

 

‘KILIÇDAROĞLU’NU İSTİFADAN DÖNDÜRMEYE ÇALIŞIYORLAR!’

Özkan’ın açıklamasına Sevilay Yılman Twitter’dan anında cevap verdi ve Özkan’ı yalanladı. Yılman, Özkan’ın Kılıçdaroğlu’nu kararından vazgeçirmeye çalıştığını savundu:

“Ayrıca Tuncay Özkan demiş ki;”Bugün MYK olarak 3.5 saat toplantı yaptık Kemal Bey’le! ”Bu doğru değil. Kemal Kılıçdaroğlu bugün bütün gün evdeydi ve kimseyle de toplantı filan yapmadı. Tuncay Özkan’ın yapmaya çalıştığı şey Kılıçdaroğlu’nu kararından döndürme çabası. Tuncay Özkan ve arkadaşlarının bu çabası beyhude. Çünkü Kılıçdaroğlu yarın değilse, öbür gün, öbür gün değilse sonraki gün illaki kurultayı toplayacak! O da biliyor ki Muharrem İnce’nin yakaladığı rüzgar durdurulamaz artık! NOKTA!”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir