Amcasına böyle şaka yaptı sonra özür diledi

Youtuber Enes Batur, şaka amaçlı amcasına ve eşine hakaret ettiği videoyu YouTube kanalından kaldırdı. Batur, Twitter’dan yaptığı açıklamada ”Herkes hata yapabilir , önemli olan bunun farkına varıp düzeltmek.” diyerek kendini savundu.

”BİR İŞE YARASAN EN AZINDAN KARIN GÜZEL OLUR”

“Sosyal medya fenomeni” adı altında özellikle YouTube’da videolar paylaşan ve bu sayede ciddi bir kazanç elde eden, aynı zamanda bu yılın başında “Enes Batur Hayal mi Gerçek mi?” isminde bir film çeken Enes Batur, amcası Murat Sungurtekin’i provoke ettiği bir videoyu sosyal medyada paylaştı. Gizli çekilen videoda Batur’un amcasına, “Sen adam olsan, bir işe yarasan, en azından karın güzel olur, 200-300 kilo olmaz. Salak salak hareket etme. Sen adam mısın? Adana’da neydin, ne oldun?” gibi sözler sarf ettiği duyuluyor. Batur’un amcasının bu sözler üzerine oldukça sinirlendiği görülüyor.

Videonun sonunda Batur, şaka yaptığını söylüyor ama amcasının gözlerinin dolduğu görülüyor.

YouTube, YouTuber’ların çektiği videolar ve bu videoları izleyen kitlelerle, dudak uçuklatacak miktarda para kazanılan bir platform haline geldi. Bu nedenle artık bazı YouTuber’lar; daha çok izlenebilmek için, rezillik derecesinde işlere bile imza atıyorlar. YouTube Türkiye’nin en çok abonesine sahip 2. kanalı olan Enes Batur, kanalına yüklediği ve izleyenlerin ağızlarını açık bırakacak derecede rezillik içeren videosunu, gelen tepkiler üzerine kaldırmak zorunda kaldı.

Enes Batur, 20 yaşında ve 8.5 milyondan fazla aboneye sahip bir YouTube fenomeni. Özellikle çocuk ve genç kitle arasında popüler olan Batur, kendine ait bir filme bile sahip.

Fotoğrafta solda bulunan kişi ise Enes Batur’un amcası Murat Sungurtekin. Murat Sungurtekin, zaman zaman Enes Batur’un videolarında bulunup Batur’a yardımcı oluyor.

Enes Batur’un gelen yoğun tepkiler üzerine kaldırmak zorunda kaldığı videonun konsepti ise “kışkırtma videosu”. Kışkırtma videosu; birisini kışkırtacak şekilde ağır söylemlerde bulunup sonrasında “Sana şaka yaptık çok komik oldu ahaha.” şeklinde kapanışı yapılan video konseptidir.

Enes Batur’un evinin salonuna birbirinden farklı açılarla yerleştirilen birçok kamera ile Enes Batur, amcasına “konsept gereği” ağza alınmayacak söylemlerde/hakaretlerde bulunuyor.

“Adana’da g*** b*** hiç kimsenin takmadığı bir adamdın. Şimdi iki üç kişi fotoğraf çektiriyor diye amca amca diye geziyorlar. Adın bile yok.

Enes Batur sözde “kışkırtma videosu” gereği amcasının eşine, ailesine ve maddi durumuna kötü söylemlerde bulunuyor.

Sonrasında amcasına kullanması için verdiği telefonu geri isteyen ve amcasının sosyal medya hesaplarını da silmesini isteyen Batur, “S***ir git bu evden!” diyerek amcasını kovuyor.

Enes Batur’un ettiği küfre karşılık olarak Murat Sungurtekin (Batur’un amcası) Enes Batur’un koluna vurunca, Batur “Bunların hepsi dönecek, ben seni evinden attıracağım.” diyerek amcasını tehdit ediyor.

Devamında, ağza alınmayacak derecede hakaretlerle amcasına küfrediyor.

Sözlü devam eden tartışma fiziksel arbedeye dönüyor. Batur’un amcası gitmeye yeltenince, Batur amcasına “Ben istemeden gidemezsin.” diyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir