Akar’dan Abd heyetine mücadele mesajı

Milli Savunma Bakanı Akar, ABD Genelkurmay Başkanı Orgeneral Dunford ile yaptığı görüşmede “Türk Silahlı Kuvvetleri, Kürt kardeşlerimize karşı değil, bölgedeki tüm etnik ve dini topluluklar için tehdit teşkil eden PKK/YPG ve DEAŞ’lı te-röristlere karşı mücadele ediyor.” dedi.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, ABD Genelkurmay Başkanı Orgeneral Joseph Dunford ve beraberindeki heyeti Milli Savunma Bakanlığında kabul etti. Heyetler arası toplantıya Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler de katıldı.

Toplantıda, Suriye’nin kuzeyindeki gelişmeler, ABD’nin bölgeden çekilmesi, te-rör örgütü PKK/YPG’ye verilen silahların geri alınması ve DEAŞ dâhil te-rör örgütleriyle mücadele konularında görüş alışverişinde bulunuldu.

“TÜRKİYE’NİN HEDEFİ KÜRTLER DEĞİL TE-RÖR ÖRGÜTLERİDİR”

Milli Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, Bakan Akar tarafından konuk heyete iletilen konular şöyle sıralandı:

– Türk Silahlı Kuvvetlerinin Kürt kardeşlerimize karşı değil, bölgedeki tüm etnik ve dini topluluklar için tehdit teşkil eden PKK/YPG ve DEAŞ’lı te-röristlere karşı mücadele ettiği,

-Bu mücadelede ülkemizin Suriye ve Irak’ın toprak bütünlüğüne daima saygılı olduğu,

– Münbiç Yol Haritası’nın süratle tamamlanarak te-rör örgütü PKK/YPG’nin bir an önce bölgeden çıkarılması gerektiği,

– Türkiye’nin; sınırlarının güvenliği ve bölgenin istikrarı için gereken her türlü tedbiri almakta kararlı olduğu vurgulandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir