Adnan Oktar’ın mektubu yayınlandı

Suç Örgütü lideri Adnan Oktar ve kamuoyunda ‘kedicikler’ olarak bilinen kadın müritleri, tutuklu bulundukları cezaevlerinden gazetecileri mektup yağmuruna tutuyor. Adnan Hoca’nın hem el yazısının he de Türkçe’sinin çok bozuk olduğu dikkat çekerken, Oktar’ın mektubunda sık sık tekrarladığı “gazetede çalışan bir büyüğü”nün kim olduğu merak konusu oldu.

HANGİ GAZETENİN HANGİ BÜYÜĞÜ?

Bir süredir hem ‘kedicikler’den hem Adnan Oktar’dan mektuplar aldığını belirten Hürriyet yazarı Abdülkadir Selvi, mektupların içeriğiyle ilgili de çarpıcı bir ayrıntıyı paylaştı. Selvi, “İki mektubunda da gazetede çalışan güvendiği bir büyüğünden söz ediyor. Hangi gazetede, hangi büyüğüymüş acaba? Doğrusu Adnan Oktar’ın basındaki güvenilir büyüğünü merak ettim” diye yazarak merakını dile getirdi.

YAZISI DA TÜRKÇESİ DE BOZUK

Mektuplarda dikkat çeken bir başka ayrıntı ise gayet düzgün bir Türkçe ile yazılmış onlarca kitapta imzası bulunan Adnan Oktar’ın, bozuk Türkçesi oldu. Abdülkadir Selvi, “Adnan Oktar kötü bir el yazısı ve düzgün olmayan bir Türkçe ile yazıyor” açıklamasında bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir