Adana’da olay çıktı

Adana’nın Merkez Seyhan ilçesi Mavi Bulvar üzerinde başörtülü iki kız, bir kadının fiziki ve sözlü sal-dırısına uğradı. Tekel bayisinden sigara alıp çıkan bir kadın, yürürken karşısına çıkan başörtülü Yaren D. ve Caziye Ö.’ye önce ha-karet etti, ardından da fiziki müdahalede bulundu.

GÜVENLİK KAMERASINA YANSIDI

Yaşananlar, caddedeki bir işyerinin güvenlik kamerasına da yansırken, sal-dırıya uğradığını söyleyen genç kızlardan Yaren D., hastaneye giderek darp raporu aldı. Henüz kimliği saptanamayan kadının yüzlerindeki peçeyi açmaya çalıştığını ileri süren 2 genç kızın şikayeti üzerine, ‘kasten ya-ralama’ ve ‘ha-karet’ iddiasıyla savcılık tarafından soruşturma başlatıldı.

HA-KARET EDİP SAL-DIRDI

Şid-dete maruz kalan kızlardan Yaren D., kaldırımdan geçen kadının önce kendilerine ha-karet ettiğini, ardından da yüzündeki peçeyi açmaya çalışıp, elini, yüzünü çizdiğini ileri sürdü. Yaren D. ifadesinde, “Sarışın 35-40 yaşlarında renkli gözlü bir kadın, bize hitaben ‘……’ diye bağırdı. Arkadaşım ‘Pardon bir şey mi dediniz?’ diye sordu. Kadın ha-karetlerini sürdürdü. Daha sonra kadın, üzerime yürüdü. Peçemi açıp elimi, yüzümü çizdi. Daha sonra kadını uzaklaştırdılar. Kadına ‘Polisi arıyorum’ dediğimde, ‘Ara ara’ dedi. Sonra olay yerinden nereye gittiğini bilmiyorum” dedi.

“BURADA YAŞAYAMAZSINIZ”

Caziye Ö. de ifadesinde benzer iddialarda bulundu. Caziye Ö., “Kadına ‘Bu örtü Allah’ın emri’ dedim. Daha sonra kadın Yaren’in peçesine sal-dırdı ve yüzünü çizdi. ‘Burası Türkiye Cumhuriyeti burada yaşayamazsınız’ dedi” diye konuştu.

İddialarla ilgili soruşturma başlatılırken, genç kızlara sal-dıran kadının kimliğinin saptanarak, ifadesinin alınması için çalışmanın sürdüğü bildirdi.

ŞİFACI TUTUKLANDI

Geçtiğimiz günlerde benzer bir olay da İstanbul Atatürk Havalimanı’nda yaşanmıştı. İzmir’den gelerek İstanbul Atatürk Havalimanı’nda çektiği bir video ile tüm dikkatleri üzerine çeken Bülent K. başörtülülere yönelik ha-karet ve teh-ditler savurmuştu. Sahte şifacı Bülent K. savcılık kararıyla tutuklandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir