Abd’de Kaşıkçı muamması çıktı

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Heather Nauert, İstanbul’da Suudi Başkonsolosluğunda öld-ürülen gazeteci Cemal Kaşıkçı hakkında çıkan haberler üzerine açıklamada bulundu.

“RAPOR VE HABERLER GERÇEĞİ YANSITMIYOR”: Sözcü Nauert, İstanbul’da Suudi Başkonsolosluğunda öld-ürülen gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın öld-ürülmesinde CIA’nın Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman’ı sorumlu tuttuğu yönündeki haberleri yalanladı. Nauert, “ABD hükümetinin nihai bir sonuca vardığını gösteren son rapor ve haberler yanlış ve gerçeği yansıtmıyor” dedi.

“TÜRM GERÇEKLERİN ÇIKARILMASINI İSTİYORUZ”: Sözcü Nauert, açıklamasını şöyle sürdürdü: “Sayın Kaşıkçı, ci-nayetiyle ilgili çok sayıda cevapsız soru var. Dışişleri Bakanlığı olarak konuyla ilgili tüm gerçeklerin ortaya çıkarılması için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Cemal Kaşıkçı’nın öld-ürülmesine karışan sorumluları ortaya çıkarmak için diğer ülkelere ile de çalışmaya devam edeceğiz. Planlanan ci-nayete bağlı olanları sorumlu tutmak için ek tedbirler almaya devam edeceğiz. Ve bunu, ABD ile Suudi Arabistan arasındaki önemli stratejik ortaklık ilişkilerimizi sürdürerek yapacağız.”

“CIA’YE GÖRE AZMETTİREN PRENS” DENİLDİ: ABD Merkezi Haberalma Teşkilatının, gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın öld-ürülmesi emrini Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman’ın verdiği sonucuna ulaştığı iddia edilmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir