Abd elçiliğine silahlı saldırı

Sabah saatlerinde Ankara’da Atatürk Bulvarı üzerinde seyir halinde olan ve henüz plakası belirlenemeyen bir otomobilden  ABD Büyükelçilik binası önünde ateş açılmıştı. 4-5 el silah sesi duyulmuş ve güvenlik görevlilerinin bulunduğu kulübeye mermiler isabet etmişti.

“AÇIK BİR PROVOKASYONDUR”

Ak Parti’den konuyla ilgili açıklama geldi. AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik,“ABD Büyükelçiliği’ne silahlı saldırı açık bir provokasyondur.” dedi.

OPERASYON BAŞLATILDI

Çevrede arama başlatan ekipler, boş kovanları muhafaza altına aldı. Kaçan aracın yakalanması için operasyon başlatıldı. ABD Büyükelçiliği Sözcüsü David Gainer, büyükelçiliğe yönelik gerçekleştirilen silahlı saldırıya ilişkin, Herhangi bir yaralanmayla ilgili herhangi bir raporumuz yok ve ayrıntıları araştırıyoruz.” dedi.

ABD’nin Ankara Büyükelçiliğinden yapılan yazılı açıklamada, Bu sabahın erken saatlerinde ABD Büyükelçiliğinde bir güvenlik olayının gerçekleştiğini teyit edebiliriz. Herhangi bir yaralanmayla ilgili herhangi bir raporumuz yok ve ayrıntıları araştırıyoruz. Türk ulusal polisine hızlı yanıtları için teşekkür ediyoruz.” açıklamasında bulunuldu.

ARAÇTAN 6 EL ATEŞ EDİLDİ

Ankara Valiliği’nden Amerika Birleşik Devletleri Büyükelçiliğine silahlı saldırı haberlerine ilişkin yapılan yazılı açıklamada şunları kaydetti “20.08.2018 günü saat 05.30 sularında, Atatürk Bulvarı üzerinde seyreden beyaz renkli bir araç içinden, kimliği henüz tespit edilemeyen şahıs veya şahıslar tarafından, ABD Büyükelçiliği nizamiyesine doğru 6 el ateş edilmiştir. Yapılan ilk incelemeler sonucunda, 3 adet merminin demir kapıya ve camlı bölüme isabet ettiği, herhangi bir can kaybının olmadığı anlaşılmıştır. Olaya ilişkin çalışmalar devam etmekte olup, gelişmelerden ayrıca bilgi verilecektir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir