A Gül’den göndermeli paylaşım

Yeni parti kuracağı iddiaları ile gündemden düşmeyen eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, sosyal medya hesabından Yeni Zelanda’da yaşanan te-rör sal-dırısına ilişkin paylaşım yaptı.

Hem İngilizce, hem Türkçe paylaştı
11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül sosyal medya hesabından Yeni Zelanda Başbakanı Jacinda Ardern’i de etiketleyerek bir paylaşım yaptı. Önce Türkçe yazan Gül, ardından aynı twiti İngilizce olarak da paylaştı.

İŞTE GÜL’ÜN MESAJI

Abdullah Gül Yeni Zelanda Başbakanı Ardern’i övdüğü mesajında ”Yeni Zelanda’da yaşanan tüyler ürpertici kat-liam sonrasında Başbakan Jacinda Ardern’in yaptığı sağduyulu konuşmalar, ortaya koyduğu kuşatıcı politika ve segilediği samimi ve kararlı tavır tüm liderlerin örnek almasını gerektirecek niteliktedir” ifadelerini kullandı.

HIRİSTİYAN DÜNYASINI ÖVMEK NE KADAR DOĞRU

Dikkat edilirse şehit olan müslümanlardan çok başta Eggboy olmak üzere batı dünyasının kat-lima ses çıkaran figürlerini ön plana çıkardığımız görülür. Herkes sanki bu sal-dırıya ses çıkarmanın kınamanın bir insanüstü bir özellik bir erdem olduğu görüşünde birleşmiş gibi. Abdullah Gül’ün yorumunda da bu anlayış söz konusu. 3 yaşında şehit olan Mucad İbrahim’i çoktan unuttuk bile.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir