90’ların dahi çocuğu Selimcan sitem etti

Bir alışveriş merkezinde kitaplara bakarken düşüncülerini paylaşan ve okuduğu kitaplardan bahseden 10 yaşındaki Atakan Kayalar Türkiye gündemine oturdu. Günlerdir hakkında bir çok haber yapılan Atakan Akıllara 90’ların süper çocuğu ‘Selimcan’ı getirdi.

SİYASET PROGRAMLARINDA BOY GÖSTERİYORDU

90’lı yıllarda keskin zekası ile dikkat çeken Selim Sazak Reha Muhtar’ın ve Siyaset Meydanı’nın en derin tartışma konularında bile boyundan beklenmeyen fikirlerini akıcı bir şekilde dile getiriyordu.

TWITTER’DAN SİTEM ETTİ: ZAMANINDA BİR KEZ ARAMAYAN TV’LER…

Filozof Atakan’ın sosyal medyada gördüğü ilgi sonrası TV’lerin peşine düştüğü Selim Sazak Sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, “Yıllardır Washington Post, Foreign Affairs ve Foreign Policy’de onlarca defa yazdım. 4-5 uluslararası akademik ödülüm, kendi adımla 100’ün üzerinde yazım, raporum, yayınım var. Bu zamanda bir kez aramayan “büyük” TV’ler şimdi “süper çocuk” magazini için telefonumu aşındırıyor.Böyle bir magazinle ilgilenmiyorum. Hiç ilgilenmedim. Yıllardır beni tanıyıp “o çocuk sen miydin ya?!” yazanlar var, görüyorsunuz. Bu “dahi” fetişini doğru bulmuyorum ve parçası değilim. Siz de olmayın. Konuşacak daha büyük meselelerimiz var.” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir