Yeni kulis haberi

Yazdığı yalan yanlış kulis bilgilerle tanınan Yeniçağ Gazetesi Ankara Temsilcisi Ahmet Takan, seçim sonrası yeni bir parti kurulacağı yönündeki iddiaya dair kulis öne sürdü. Takan “Kaynağımdan aldığım bilgiye göre, Gül ‘Bir süre daha bekleyin’ dedi. Parti kurmakta kararlı görünüyorlar. Ancak bir erteleme söz konusu” iddiasında bulundu.

Ahmet Takan, “Abdullah Gül, yine ‘Bekleyin’ dedi” başlığıyla yayımlanan yazısında “Abdullah Gül’ün etrafında yeni parti kurma çalışmalarını yürüten isimler uzun değerlendirme toplantıları yaptı.” dedi.

“Ali Babacan lider olacak”
“Abdullah Gül’e yakın kaynaklardan aldığım bilgiye göre, yeni bir partide Ali Babacan’ın liderliği konusunda ağırlıklı çalışma kararı alındı. ‘Ahmet Davutoğlu ne olacak’ sorusuna gelince…. Verilen cevap, ‘Ya Babacan’ın liderliğini kabul edecek ya da gidip kendi partisini kuracak’.”

Parti ne zaman kurulacak?
“Parti ne zaman kurulacak?.. 31 Mart seçimlerinin hemen sonrası için hazırlık yapıyorlardı. Kaynağımdan aldığım bilgiye göre, Gül ‘Bir süre daha bekleyin’ dedi. Hemen aklınıza şu soru gelebilir, ‘Gülcüler parti kurmaktan vaz mı geçiyor’?.. Hayır… Parti kurmakta kararlı görünüyorlar. Ancak bir erteleme söz konusu. Gelişmeleri yakından takip edecekler!..”

“Gül Cumhurbaşkanı adayımız olacak”
“Kaynağım, Abdullah Gül’ün yeni oluşumunda rolünü sorduğumda ise, ‘Cumhurbaşkanı adayımız olacak’ dedi.”

Yeni Akit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir