Yat olayı giderek büyüyor

Abdullah Tivnikli’nin ö-lümünün üzerinden altı ay geçtikten sonra “taziye” ziyaretinde bulunmasının yanı sıra, “yat gezisi” Türkiye gündemine oturduğu halde, Kılıçdaroğlu’nun ve Tivnikli ailesinin bir hafta boyunca sessiz kalması dikkat çekti. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Becerikli Abdullah” diyerek “akçeli” işlere bulaşmakla suçladığı müteveffa Abdullah Tivnikli’nin taziyesine gittiği açıklamasını, CHP’liler bile komik buldu.

Gürsel Tekin De Sessiz!
“Gizem dolu” yat buluşmasında yer alan CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, sessizliğini korurken, “6 ay sonra taziye ziyareti mi olur, madem taziye ziyaretiydi, bir hafta boyunca niçin susuldu, taziye ziyareti yatta mı olur, uygun bir yer bulamadınız mı? ” sorularını sıralayan vatandaşlar, “seçim öncesi sır” görüşmenin sebebini sorgulamaya devam ediyorlar.

6 ay sonra taziye mi olur
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdardaroğlu ve CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin’in Tivnikli ailesinin yatındaki “sır buluşmaları” kamuoyu gündemindeki sıcaklığını koruyor.
Konuyu gündeme taşıyan Gazeteci Yazar Mahmut Övür, “Tivnikli tarafından bunun taziye ziyareti olduğu açıklandı ama inandırıcı değil, Abdullah Tivnikli 6 Kasım 2018’de vefat etti, 6 ay sonra taziye ziyareti mi olur? Madem taziye ziyaretiydi, Kemal Kılıçdaroğlu ve Tivnikli Ailesi niçin bir hafta boyunca suskun kaldı, taziye ziyaretini gizlemenin ne anlamı var?” şeklindeki sorularıyla dikkat çekti.

Becerikli Abdullah
Övür’ün üzerinde durduğu bir başka nokta da, “Türk Telekom’un özelleştirilmesi”yle ilgili:
“2008’de Türk Telekom’un özelleştirilmesi… Kılıçdaroğlu, o yıl elinde dosyalarla sık sık ekrana çıkıyor, ‘Becerikli Abdullah’ diye rahmetli Tivnikli’yi suçlayarak soruyordu: ‘Şimdi o dünyanın önemli bir yediemini Abdullah Tivnikli mi?’ Nereden nereye… Kılıçdaroğlu’na o soruları ne unutturdu da yoğun siyasi gündeminden 6 aydır fırsat bulamadığı taziye ziyaretini, Ankara’dan İstanbul’a bir saatliğine Kalamış’ta bir yata gizlice gelip gerçekleştiriyor.”

Cevap bekleyen sorular
1- Bir vakitler “Becerikli Abdullah” diyerek suçladığınız Merhumun taziyesine hem de gizlice gitmenizin sebebi neydi?
2- Madem bu bir taziye ziyaretiydi, gündeme gelmesinden sonra bir hafta boyunca niçin sessiz kaldınız? Bir taziye ziyaretini gizlemenin ne mânâsı var?
3- Bir taziye ziyaretinin lüks bir yatta gerçekleşmesinin tabii bir durum olduğunu mu iddia ediyorsunuz?
4- Vefatın üzerinden altı ay geçmiş, 6 ay sonra taziye ziyareti mi olur?
5- “Yattaki sır buluşmaya” dair fotoğraflar yayınlanmasaydı, bu sessizlik devam mı edecekti?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir