Türkiye’den peş peşe açıklamalar

YPG’li te-röristler boş durmuyor… Tel Abyad kent merkezinde bulunan pazar yerinde öğleden sonra PKK/YPG’li te-röristler tarafından bom-ba yüklü araçla sal-dırı düzenlendi.

Büyük gürültüyle meydana gelen ve Akçakale’den de duyulan pat-lamanın ardından olay yerine çok sayıda sağlık ekibi sevk edildi. Çok sayıda sivilin yaşamını yitirdiği sal-dırıda yaralananlar ambulanslarla Akçakale Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Sal-dırı sonrası sınır hattında yoğun önlem alındı.

KALIN’DAN AÇIKLAMA: YPG’NİN GERÇEK YÜZÜNÜ BİR KEZ DAHA ORTAYA KOYMUŞTUR

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, YPG/PKK’nın Tel Abyad’da sivillere yönelik gerçekleştirdiği sal-dırıya ilişkin, “Bu sal-dırı, YPG te-rör örgütünün gerçek ve kanlı yüzünü bir kez daha ortaya koymuştur.” ifadelerini kullandı.

MSB’DEN AÇIKLAMA: İNSANLIK DIŞI SAL-DIRI…

Milli Savunma Bakanlığı’ndan sal-dırıya ilişkin açıklama geldi. Açıklamada şu ifadeler yer aldı;

“Barış Pınarı Harekât Bölgesinde Telabyad merkezinde herşeyin güzelleştiği, normalleştiği bir ortamda, buna tahammül edemeyen PKK / YPG’li alçaklar tarafından Telabyad merkezinde masum insanların alışveriş yaptığı pazar yerinde, bir bom-balı aracın pat-latılması sonucunda ilk verilere göre 13 sivil hayatını kaybetmiş, 20 civarında sivil yaralanmıştır.

Barış Pınarı Harekâtı neticesinde evlerine ve topraklarına geri dönebilen Tel Abyadlı masum sivillere yönelik bom-balı te-rör sal-dırısı yapan eli kanlı PKK/YPG’li te-röristlerin bu insanlık dışı sal-dırısını en sert şekilde kınıyor ve tüm ülkeleri bu acımasız te-rör örgütüne karşı tavır almaya davet ediyoruz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir