Tunç Soyer’e tepki çığ gibi

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in Varyant’taki tarihi eski Şato Restoranı başkanlık konutuna dönüştürme kararı, CHP içinde büyük krize yol açtı. CHP eski İzmir İl Başkanı Kemal Karataş, Soyer’i kastederek “Sen, şatafatlı lüks yaşamayı seven. Bir burjuva artığısın. Sen bir tiyatrocusun” dedi.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in tüm tepkilere rağmen tarihi Şato Restoranı, başkanlık konutu yapıp yerleşmesi eski CHP İzmir İl Başkanı Kemal Karataş’ı fena kızdırdı.

Sosyal paylaşım sitesi Facebook’taki kişisel adresinden daha önce ‘kararından vazgeç’ çağrısı yaptığı Soyer’e yüklenen Karataş, “Sana bir şey söyleyeyim mi… Sen ne CHP’lisin…Ne de solcu…Ne de halksın… İçi başka dışı başkasın… Sen kamu parasını har vurup harman savuransın… Sen, şatafatlı lüks yaşamayı seven, bir burjuva artığısın” dedi.

‘İçine girdik oturduk’

Eleştirilere kulak tıkamayı tercih eden Soyer, “Biz bir tadilat yapmadık. Yeni bir şey inşa etmedik. İçine girdik ve oturduk. Burası yeni ikametgahımız” dedi. CHP’li Karataş, bu gelişme sonrası Başkan Soyer’i sosyal medya üzerinden eleştirdi. Soyer’in ‘İzmir için aşkla’ sloganını ‘Şatoda aşkla’ olarak ti’ye alan bir yazı yazan Karataş, yaşananlara şaşırmadığını dile getirdi.

Sen bir tiyatrocusun

Soyer’in eleştirenlere de kötü niyetli olduğunu söylediğini ifade eden Karataş, “Şakalak bakalak kendini savunuyorsun. Yok makam aracı kullanmıyacakmışsın. Yok yine bisikletle işe gidecekmişsin. Laga lugayı bırak sayın Soyer. Sen bu uydurma gerekçelerle halkı kandıramazsın. Burası Seferihisar değil. Sana bir şey söyleyeyim mi. Sen ne CHP’lisin, ne de solcu, ne de halksın. İçi başka dışı başkasın. Sen kamu parasını har vurup harman savuransın. Sen, şatafatlı lüks yaşamayı seven. Bir burjuva artığısın. Sen bir tiyatrocusun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir