Trump resmen duyurdu

Trump’ın Twitter’dan yaptığı son dakika açıklamasına göre terör örgütü DEAŞ’ın Bağdadi’nin ö-lümünden sonra örgütün başına geçmesi düşünülen iki numaralı ismin de yapılan operasyonla öld-ürüldü.

ARTIK O DA Ö-LDÜ

Trump yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: Bağdadi’nin yerine geçmesi muhtemel bir numaralı isim ABD güçleri tarafından etkisiz hale getirildi. Muhtemelen örgütün yeni lideri olacaktı. Artık o da ö-ldü.

PENTAGON’DAN BAĞDADİ İDDİALARINA YALANLAMA

Milley, Bağdadi’nin yerinin tespit edilmesi sürecine de değinerek, “Savunma Bakanlığı nezdindeki birçok birim ve kurumlar arası istihbarat ile hedefin yeri, Suriye’nin bir ilinde Türkiye sınırına 6 kilometre mesafede bir yerde olduğu tespit edildi” diye konuştu.

“SDG’nin komutanı (PKK’lı Ferhat Abdi Şahin), ABD operasyonunda bir SDG üyesinin de yer aldığını, DEAŞ’ın içine birini yerleştirerek istihbarat elde ettiklerini’ söylüyor. Bunları teyit edebilir misiniz?” sorusu üzerine, Milley şunları söyledi:

“Bu personel bakımından sadece ABD’nin düzenlediği bir operasyon idi. Biliyorum, medyada yer alan ve SDG’nin de ABD askerleri arasında unsurları, askerleri veya bir askeri olduğuna ilişkin yorumlara atıfta bulunuyorsunuz. SDG ile olup biten her şeyi ifade edemem ama saldırıyı düzenleyen, havada dolaşan uçaklar bakımından bu tamamen bir ABD operasyonu idi.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir