Suudiler Kanada’yı tehdit etti

Yeni Akit’in haberine göre Kanada Dışişleri Bakanı Chrystia Freeland‘in, Suudi Arabistan güvenlik makamlarının başkent Riyad’da bazı insan hakları aktivistlerini tutuklaması üzerine Twitter’dan yaptığı paylaşım sonrası iki ülke arasındaki ilişkiler gerildi. Suudi Arabistan’dan gelen bir paylaşım dikkatleri Kanada’nın üzerine çekti.

AYNI İKİZ KULELER SALDIRISI GİBİ

Suudi Arabistan hükümetine ait resmi twitter hesaplarından birinde Kanada’yı yeni bir 11 Eylül tarzı saldırı girişimiyle tehdit eden bir paylaşım yaptı ve “Arapça deyişte de belirtildiği gibi, kendisini ilgilendirmeyen işlere karışan hoşuna gitmeyecek şeylerle karşılaşır” yazısına yer verildi. Fotoğrafta ise uçağın tıpkı ABD’deki İkiz Kuleler gibi Kanada’nın sembollerinden CN Kulesi’ni hedef aldığı görülüyor.

PRENS TORNİSTAN YAPTI

Suudi Arabistan devlet kurumlarından birine ait olan hesaptan yapılan paylaşım sonrası Batı kamuoyunda tepkiler dinmek bilmedi. Daha sonra yapılan paylaşımda görsel değiştirilerek uçaksız bir paylaşım yapıldı. Yeni paylaşım Prens Selman’ın tornistanı olarak yorumlandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir