Süleyman Soylu konuştu

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun dün akşam saatlerinde istifa ettiği haberi gündeme düşmüş bunun üzerine MHP Lideri attığı tweette “Sayın Süleyman Soylu azimli, inançlı, dirayetli ve mücadeleci kişiliğiyle Türkiye’nin en hassas döneminde üstlendiği bakanlık görevini başarıyla yerine getirmiştir. Bizim temennimiz bu görevine kararlılıkla devamından yanadır.” ifadelerini kullanmıştı.

BAKAN SOYLU’DAN MHP LİDERİ BAHÇELİ’YE TEŞEKKÜR

Bugün MHP Lideri’ni arayan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun telefon görüşmesinde Devlet Bahçeli’ye, hem nezaketi hem de ülkemizin zor süreçlerden geçtiği her dönemde olduğu gibi dün akşam da kendisine yönelik devlet sorumluluğuna vurgu yapan çağrısı için teşekkür ettiği; MHP lideri Devlet Bahçeli’nin de cevaben, devam kararından duyduğu memnuniyeti ve desteklerini ifade ettiği öğrenildi. adobe premier pro rack

BAKAN SOYLU 4 BAŞLIKTA İSTİFADAN NEDEN VAZGEÇTİĞİNİ AÇIKLADI

Konuyla ilgili merak edilenlere ilişkin A Haber’e konuşan Bakan Soylu istifadan 4 ana başlıkta neden vazgeçtiğini açıkladı.

Bakan Soylu, “Büyük badirenin içerisinde bir vesile ile özellikle şahsım tarafımdan sorumlu olduğum eksikliği, büyük bir alicenaplıkla insani boyutta ele almasına bizim tarafımızdan sessiz kalınması sorumsuzluk olurdu.” diyerek istifadan vazgeçmesi konusunda en büyük gerekçesi olarak Cumhurbaşkanı’nın bu süreçteki tutumunun olduğunu söyledi.

“MİLLETİMİZ İYİ NİYETTEN ŞÜPHE ETMEDİ”

Bakan Soylu ikinci neden olarakda “Milletimizimizin yaşananlarla ilgili iyi niyetten şüphe etmemesi de benim bu kararı değiştirmem de önemli katkı yaptı.” dedi.

“KAYITSIZ KALMAM ASIL BÜYÜK SORUMSUZLUK OLURDU”

Ayrıca Soylu, “MHP Genel Başkanı Bahçeli’nin özellikle böyle bir dönemde sorumluluğa davet eden sözlerine kayıtsız kalmam asıl büyük sorumsuzluk olurdu” ifadelerini kullandı.

“BİZ ZATEN BABASIZ KALDIK BİZİ BİR DAHA BABASIZ BIRAKMA”

Soylu yaptığı açıklamada dün akşam kendi telefonun kapalı olduğunu ancak eşi ve özel kalem müdürünün telefonlarına gelen mesajların kendini çok etkilediğini açıkladı. Şehit çocuklarının, “Biz zaten babasız kaldık bizi bir kez daha babasız bırakma” şeklindeki mesajlarının kalbine dokunduğunu dile getirerek istifa kararından vazgeçtiğini açıkladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir