Soruşturma başlatıldı dedi ama

İSMEK’te çalışan başörtülü kadınlara ahlaksızca sözlerle hakaret eden İBB Genel Sekreter Yardımcısı Yeşim Meltem Şişli’ye tepkiler çığ gibi büyüyor. CHP’li İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, konuyla ilgili soruşturma başlatıldığını duyurmuştu. Ancak İmamoğlu’nun, konunun incelenmesi ve soruşturulması için teftiş kurulunu dahi görevlendirmediği ortaya çıktı.

CHP’li İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun soruşturmanın Yeşim Meltem Şişli tarafından istenildiğine dair söyleminin de yanlış olduğu belirtildi.

İlgili mevzuata aykırı bir şekilde alt kademenin üst kademeyi harekete geçirmesinin hata olduğunu değerlendiren uzmanlar “Bu sözde soruşturma bir şovdur. Esasen, teftiş kurulu belediye başkanının devredilemez yetkisidir. Bu sebeple başkanın görevlendirmesi ile soruşturmanın başlatılması gerekmektedir” dedi.

CHP aklama çabasına girdi

Öte yandan CHP, Şişli’nin yaptığı hakareti aklama çabasına girdi. İddialarla ilgili inceleme başlatan CHP, İSMEK’li 20 kadının işten çıkarıldıktan sonra Şişli’ye yönelik suçlamalarda bulunduklarını ileri sürdü. Sabah

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir