Şimdi de Mevlana’yı kullandı

HaberTürk Ankara Temsilcisi Bülent Aydemir’in skandalları bitmiyor. Daha önce, “Kur’an ayetlerinin yorumu gözden geçirilsin” şeklinde açıklama yaparak tepkileri üzerine çeken, Akit gazetesine, “Kadınların nasıl dövüleceğini tarif ediyorlar” şeklinde akılalmaz bir ithamda bulunan, son olarak da AK Parti eski milletvekili, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Gülşen Orhan’ın çığ yaşanmasına neden olduğunu iddia eden Bülent Aydemir, gelen tepkilerin ardından infiale neden olan bir paylaşım yaptı.

Twitter’da kendisi için, “İstifa etmeli” paylaşımlarının ardından mesaj yayınlayan Aydemir, “Dünyaya tek başına meydan okumayı öğrendim genç yaşta… Sonra kalabalıklarla birlikte yürümek gerektiği fikrine vardım. Sonra da asıl yürüyüşün kalabalıklara karşı olması gerektiğine aydım.” mesajını attı. Aydemir, sözün Mevlana’ya (k.s.) ait olduğunu söyledi.

Bülent Aydemir’in paylaşımı şu şekilde:

Söz Mevlana’nın değil, Can Dündar’ın!..

Gazetecilerin yazılarını irdeleyen malumatfurus.org’daki habere göre, Aydemir’in paylaştığı söz, Mevlana hazretlerinin değil, firari vatan haini Can Dündar’a ait çıktı. Dündar’ın söz konusu sözleri, bir köşe yazısında yayınladığı belirlendi. İşte Can Dündar’ın yazısı:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir