Sakine Cansız’ın kitabını satmaya başladılar

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin iştiraki Kültür A.Ş.’nin; terör örgütü PKK’nın kurucularından ve kadın örgütlenmesinden sorumlu Sakine Cansız’ın kitaplarını satmaya başladığı ortaya çıktı.

İBB Kültür A.Ş bünyesindeki istanbulkitapcisi.com’da, Sakine Cansız’ın terör örgütü PKK’yı anlattığı ve övdüğü “Hep Kavgaydı Yaşamım” başlıklı üç ciltlik kitap satılmaya başlandı, Cansız, destansı yaşamın kahramanı olarak tanıtıldı!

İBB: “Sakine Cansız destansı bir yaşamın kahramanı”

İstanbulkitapcisi.com’da, terörist Sakine Cansız’ın “Hep Kavgaydı Yaşamım” başlıklı kitabı şöyle övüldü:

“Destansı bir yaşamın kahramanı olan Sakine Cansız, kendi diliyle Dersim’li kadının direngen yönüne ve kendini gerçekleştirme serüvenine değiniyor. Kitabının birinci cildi, Cansız’ı çocukluk yıllarından ilk cezaevine giriş yıllarına kadar anlatıyor. Kitap, aynı zamanda Cansız’ın doğumundan başlayarak, ailesi, yetişme koşulları, özgürlük mücadelesiyle tanışması ve katılımı, yürüttüğü çalışmalar, o dönem yaşanan gelişmeler ve tutuklanma sürecine yer veriyor.”

“Ö-lümle her an atbaşı giden atmosferdeydik”

İstanbulkitapcisi.com’da yer alan kitap tanıtımında terörist Sakine Cansız’ın terör eylemlerini öven sözlerine de yer verildi.

“Kişilikleri en çok zorlu süreçlerde tanırdık. Çünkü ö-lümle her an atbaşı giden bir atmosferdeydik. Her gün ölen hücrelerin seni fiziki olarak büyük acı içine koyuyordu. İşte böyle bir anda, ruh sağlamlığı varsa, iradeye hakimsen, ö-lüme gülerek gidiyorsan, inancın ruhunu kucaklamışsa, sen ö-lümü de düşmanı da kahredersin, ürkütürsün. Tersi durumda da ö-lüm korkusu seni yavaş yavaş ihanete götürür.”

“Apocu gerçeklik yoğun savaş halinde bu muazzam gelişmeleri yarattı”

“Her birimizin gerçekliğinde karmaşık kendine göre sayısız olay var. Bende, bizlerde açığa çıkan yansıyan her şey bizim gerçekliğimizin yani bir bütünün versiyonlarıdır. Ama Apocu gerçeklik bütün bunlarla birlikte ve aynı zamanda hepsiyle yoğun savaş halinde bu muazzam gelişmeleri yarattı. Apocu kavganın özelliği özgünlüğü burada anlam kazanıyor. Çünkü hiçbir savaş kendi içinde bu kadar zenginliği barındırmamıştır. Hiçbir devrim kendi içinde tek tek insanda bu kadar uzun süreli sancılı ama başarılı devrimler gerçekleştirmemiştir. İşte zaferin garantisi burdadır.”

Fransa’da öld-ürülen Sakine Cansız, hakkında kırmızı bültenle arama kararı bulunuyordu. PKK’nın kurucularından Sakine Cansız, Fidan Doğan ve Leyla Söylemez, 10 Ocak 2013 tarihinde Fransa’nın başkenti Paris’te öld-ürülmüştü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir