Onlardan artık oy alamayacak

Sınır ötesi tezkereye ‘evet’ diyen ancak operasyon üzerinden siyaset yapan CHP ve te-rör örgütü YPG’ye tek laf dahi edemeyen İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Barış Pınarı Harekatı’na ilişkin olarak gecikmeli açıklamalarına dikkat çeken değerlendirmeler getirildi. Destek verip vermediği anlaşılmayan İmamoğlu’nun açıklamalarını yorumlayan KONDA Genel Müdürü Bekir Ağırdır, 23 Haziran’da HDP’lilerden aldığı oyu artık alamayacağını belirtti.

KONDA Genel Müdürü Bekir Ağırdır, Türkiye’nin 9 Ekim’de Suriye’nin kuzeyine yönelik başlattığı askeri harekât için gerekli olan sınır ötesi tezkereye CHP’nin Meclis’te ‘Evet’ demesi ve 23 Haziran seçimlerinde Kürtlerden büyük oranda destek alan CHP’li İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun operasyona ilişkin açıklamalarını değerlendirdi. Ağırdır, “CHP, 23 Haziran’da Kürtlerden aldığı desteği zor alır” diyerek ilginç bir açıklamada bulundu.

Bekir Ağırdır, Türkiye’nin Suriye’nin kuzeyine yönelik başlattığı Barış Pınarı Harekâtı’nın iç ve dış politikadaki yansımalarını, toplum üzerindeki etkisini ‘Sayıların Dili’nde gazeteci Murat Sabuncu’ya değerlendirdi.

T24’te yer alan habere göre; KONDA Genel Müdürü Bekir Ağırdır, “CHP, 23 Haziran’da Kürtlerden aldığı desteği zor alır. CHP’nin bu süreçteki pozisyon alışı, bu süreç bittiğinde CHP içindeki önceki arayışları ve gerilimleri yeniden tetikler. Kürtlerin dünyasındaki duygusal kırılmaların ülkeye ve geleceğimize bir bedeli olacaktır” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir