O ülkeden Türkiye açıklaması

O küstah ülkeden Türkiye açıklaması geldi.. Gün geçtikçe provokatif politikalarını hızlandıran Yunanistan Dışişleri Bakan Yardımcısı Alkibiades Stephanis Yunanistan’da katıldığı radyo programında Ege’de mültecilerle olan problemden bahsetti. Yeni geliştirilen bariyer sistemi hakkında bilgi verdi.

Stephanis uygulamanın ilk önce pilot bir çalışma olduğunu belirterek, göçün ulusal bir sorun olduğunu vurguladı. Türkiye’ye atıfta bulunan Stephanis, “Açık kanallarımız var, ancak Yunan Silahlı Kuvvetleri yapması gerekeni yapmaya hazır. “ dedi.

Yunanistan Dışişleri Bakan Yardımcısı Alkibiades Stephanis

“Türkiye ile bir anlaşma yapılmadı”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM’de yapmış olduğu konuşmada, ” Bu yıl bir Kardak krizi yaşanmamıştır. Niye? Ortaya koyduğumuz tavırlarla dedik ki, ‘bakın Kardak’ta bundan önce olduğu gibi en ufak bir hareket olursa cevabımız farklı olur ama Kardak’ta Yunanistan tarafından herhangi bir şey olmazsa bizim tarafımızdan da herhangi bir şeyin olmadığını göreceksiniz’. Nitekim Savunma Bakanım bugün büyük ihtimalle Yunanistan Savunma Bakanını arayarak kendisine de teşekkür edecekti, bu yıl olduğu gibi bundan sonra da bu süreç Kardak ve diğer adalar olmak üzere devam etsin diye. Olması gereken budur ama Avrupa Parlamentosundaki çok ciddi bir edepsizlik, ahlaksızlık yapmıştır. Ben onu Yunanistan adına görmüyorum. Onu sadece şahsına ait bir ahlaksızlık olarak görüyorum. Dolayısıyla çok da fazla oraya vakit ayırmaya gerek yoktur.” açıklamasında bulunmuştu.

Milli Savunma Bakanı Nikos Panagiotopoulos, Tayyip Erdoğan’ın Kardak hakkındaki açıklamalarını reddederek, “Türkiye ile bir anlaşma yapılmadı” dedi.

Yeni Akit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir