Netflix’e tepkiler artıyor

1997 yılında ABD’nin Kaliforniya şehrinde Reed Hastings ve Marc Randolph tarafından kurulan Netflix dünya çapında 190 milyondan fazla aboneye sahip. Dizilerinin ise milyarlarca insan tarafından izlendiği belirtiliyor. Değeri 140 milyar dolar olan Netflix medya devlerine de büyük bir fark atıyor.

Amerikan kuruluşu Netflix, dizilerdeki müstehcenlik ve eşcinselliği özendirmesiyle Türkiye’de ve dünyada çok sert tepkiler alıyor. Eşcinselliği çok normal, doğal bir şey gibi gösteren medya devinin faaliyetleri dikkat çekiyor.

Netflix’in ; Grace and Frankie, Orange Is The New Black, Stranger Things, Black Mirror, El Chapo, Narcos, Sabrina, Skins, Doctor Who, House of Cards gibi dizilerinde yer alan eşcinsel içerikler tepki çekiyor.

Ukrayna’dan Netflix’e Rus tepkisi

İyi bir propaganda malzemesi olabilen diziler bu sefer Ukrayna’da tartışmaya açıldı. Ukrayna milletvekili Nikita Poturaev, Netflix’i Rus yanlısı propaganda yapmakla suçladı.

Netflix’in yeni dizisi “Troçki”nin en çok izlenenler arasında olmasından rahatsız olan Poturaev, “Kimse farkında değil galiba, Rus dizisi Troçki” şimdi zirvede yer alıyor. komünizmin saf propagandası! Ukrayna’da kimse Rusça konuşmak istemiyor.” Diyerek sert tepki gösterdi. Poturaev, gerekirse sert önlemlerin alınması gerektiğini açıkladı. Ukrayna Parlamentosunda birçok vekil “Troçki” dizisine tepki gösteriyor.

Yeni Akit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir