Nagehan Alçı’dan açıklama geldi

Sosyal medya trollerinin bu hezeyanlarına Nagehan Alçı bugünkü yazısında cevap verdi. Muharrem İnce hakkında, “Uzun vadede militan CHP’lilerin cereyanına kapılmayıp güler yüzlü ve  kucaklayıcı bir çizgi benimserse Türk siyaseti önemli bir figür kazanacaktır.” ifadelerini kullanan yazar, kendisine yönelik eleştirilere şu cevabı verdi:

“İYİ BİR PROGRAM YAPTIK”

“Ya o programa katılan ben değildim ya da post truth’u da aşıp anti truth evresine geçtik. Zira yer yer gerilimli ama saygı çerçevesi dışına çıkan hiçbir sözün zikredilmediği iyi bir program yaptık çarşamba akşamı. Ancak daha stüdyodan çıkar çıkmaz telefonlarım çalmaya başladı. Sanki Muharrem Bey ile bir düellodan çıkmışım gibi mesajlar yağıyordu. Bir tarafta tebrik edenler, öbür tarafta küfredenler. Hakkımda 130 bin kadar tweet atılmış.

“BEN CUMHURBAŞKANI ADAYI DEĞİLİM”

Arkadaşlar, size bir hatırlatma yapayım: Ben cumhurbaşkanı adayı değilim ve yaptığımız yayın da bir politik tartışma ya da açık oturum yayını değildi. Evet benim de bir politik kimliğim var, bilindiği gibi liberal-demokrat bir yazarım. Ama o yayında ben Muharrem İnce’ye sadece sualler soran bir gazeteciden ibarettim…”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir