Kemalistlerin Maçoğlu hüsranı

31 Mart yerel seçimlerinde Türkiye Komünist Partisi (TKP)’nden “Tunceli Belediye Başkanı” seçilen Fatih Mehmet Maçoğlu, seçim öncesi ve sonrasında kemalist solaklar tarafından büyük destek görmüştü. Kemalist medya da, Maçoğlu’nu parlatarak Türkiye’ye rol model gösterecek kadar ileri gitmişti.

Ancak Komünistlerin gazıyla şişirilen “Maçoğlu balonu”n patlaması uzun sürmedi. Seçim döneminde kendisini “Atatürkçü” gibi göstererek Kemalistleri oyuna getirdiği yorumları yapılan ‘komünist belediye başkanı’, seçimlerin ardından ilk iş olarak Tunceli’nin ismini “Dersim” olarak değiştirmek için harekete geçti.

Kemalistler: Kandırıldık!

Maçoğlu başkanlığında toplanan Tunceli Belediye meclisinde Tunceli Belediyesi tabelasının ‘Dersim Belediyesi’ olarak değiştirilmesine karar verildi. Mustafa Kemal döneminde kente verilen ‘Tunceli’ isminin değiştirilmeye kalkışılması Kemalistleri adeta çılgına çevirdi. İhanete uğradıklarını iddia eden Kemalistler seçimlerde büyük destek verdikleri Maçoğlu’nu sosyal medyada linç etti.

Atatürk düşmanı olarak suçladıkları Maçoğlu’nu hedefe koyan kemalist güruh kandırıldıklarını ileri sürdü.

İşte sosyal medyada Maçoğlu’na gelen tepkilerden bazıları;

“Kendi kendini bitirmiştir. İki övülünce şımarırsan kayyumu yediğinde ağlamayacaksın.”

“3 hafta önce kendisi hakkında şöyle bir entry girmişim… başta çok sevimli gelen araştırmaya devam ettikçe iç yüzünü fark etmeye başladığınız atatürk düşmanı bir kürt milliyetçisidir kendisi.”

“Son eylemiyle komünistlerin ve tatlı su solcularının asla ve asla Atatürk’çü olamayacağını kanıtlayan piyon.”

“2 kisiyi takip ediyordum tweter’da. Biri bu arkadaştı. Benim gençliğimden beri bildiğim birşey varsa, bar köşelerinde içip içip zırvalayan solcu bozuntuları hariç kalmak kaydı ile, gerçek devrimciler dürüsttür! Bu arkadaş da dürüsttür. Öyle inanmıştım. Dürüst olmak, saçmalamayp ve aptallığı engellemiyor ama! Kafamdaki imaji yerle bir ettin arkadaş! Buna ne gerek vardı? Sen Önce belediyecilik yap! Şehrini temizle, güzelleştir ve rahatlat! Sonra seni zaten sevdik gel parti kur ya da katıl birine… Sana oy versin isteyen, siyasetini yap! Bu nedir simdi? Sana hiç yakışmadı! Yazık, çok yazık!”

“Ne yaptığını anlamadığım şahıs. Devlete bağlı bir şahıssın görevin oraya hizmet etmek ve bunu kurallar dahilinde gerçekleştireceksin. O şehrin adı halk ister Dersim desin ister muz desin ister karpuz desin Tunceli’dir. meclis kararıyla değişene kadar bu böyledir. Anayasa var diyince faşist oluyoruz…”

“Bizim tatlı su solcuları da yarın bir gün bunlar çıkıp ‘biz bu doğu anadolu bölgesine kürdistan diyoruz e asalım bayrağı adını da değiştirelim’ dediğinde çıkıp ‘kutsal devlet anlayışını bırakın yavvv, halk kürdistan diyor o yüzden kürdistan yavv’ mı diyecekler? Merak ediyodum.”

“Fazlaca pohpohlanan kişilik , abi anlayın işte böyle fikirler bizde eğreti duruyor. Çingeneye beylik vermişler önce babasını kesmiş.”

“Halkçı devlet adamı Atatürk’ün sembolik mirasına el uzatarak çok yanlış yapmış “komünist” başkan. topladığı sempatiyi faşo olan kürtçüler haricinde yitirmiş oldu maalesef.” Yeni akit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir