Kayıkçı kavgası başladı

CHP’nin yardımına yine HDP koştu…CHP’de yaşanan terör tiyatrosu ve kitap rezaleti parti içinden de büyük tepki aldı. Bunun üzerine HDP’li Sezai Temelli CHP’ye can suyu verdi. İki Parti sözde kavgaya tutuştu.

Terör sevici HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, partisinin grup toplantısında CHP’ye ‘Urla’ya kayyım yakışmıyor’ sözleri üzerinden yüklendi.

PKK sevici HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, TBMM’de partisin grup toplantısında gündem ilişkin konuştu. Temelli’nin hedefinde CHP vardı. Temelli, kayyım atamaları ile ilgili CHP’yi bencil olmakla eleştirdi.

Temelli ‘Urla’ya kayyım yakışmıyor’ sözleri için ‘öyle muhalefet olmaz, Kayyım hiçbir yere yakışmaz. Kayyıma karşı çıkıyorsak Van’da da karşı çıkacaksın, Amed’de de karşı çıkacaksın Mardin’de de karşı çıkacaksın’ dedi.

Zillet İttifakında CHP’ye sitem eden Temelli’nin açıklamaları şöyle;

‘Belediye eş başkanlarını yasalara aykırı bir şekilde görevden alıyorlar ama belediye meclislerini de feshediyorlar. Belediye meclislerini de işlevsiz hâle getiriyorlar. Bunu değiştirecek olan bu ülkenin muhalefeti, demokratları olmalı. Bu ülkenin aslında toplumsal muhalefeti olmalı. İlk günden söyledik; Bu kayyım rejimi dedik, olağanüstü hal aklı dedik darbe mekaniğinin yansımasından başka bir şey değildir. Buna karşı çıkmazsanız her yere sirayet eder. o yüzden siyaseti özgürce kayyım rejiminin karşısına dikilmeli dedik. Bu iktidarın karşısına dikilmeli dedik. Kayyım her yere yayılıyor. Biraz önce kurumları saydım.’

‘Urla’ya da kayyım atandı. Siyaset bugün içine sürüklendiği yerden dedi ki; ‘Urla’ya kayyım yakışmıyor’ dedi. Öyle muhalefet olmaz, Kayyım hiçbir yere yakışmaz. Kayyıma karşı çıkıyorsak Van’da da karşı çıkacaksın, Amed’de de karşı çıkacaksın Mardin’de de karşı çıkacaksın. Eğer karşı çıkmıyorsan siyaseten o cüzde senin adın artık yoktur.’

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir