Karamollaoğlu’na ‘cihat’ tepkisi

Milli Görüşçü eski belediye başkanlarından Cemal Toptancı, Temel Karamollaoğlu’nun “Milli Görüş, bir cihat hareketidir.” şeklindeki sözlerine, “Milli Görüş Lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan Hocamızın cihat anlayışı ile Temel’in cihat anlayışı çok farklı. Erbakan Hocamızın cihat anlayışı Kur’an ve İslam’da yer alan cihattır, Temel’inki ise İngiliz cihadıdır.” dedi.

“CHP ile kol kola yol yürümenin neresi cihattır?”

Diyarbakır Sur eski Belediye Başkanı Toptancı, şöyle konuştu: “Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nun Türkiye’nin birlik ve beraberliğini bozan kişi ve kurumlarla kol kola olduğunu dünya biliyor. CHP ile kol kola yol yürümenin neresi cihattır? Ekrem İmamoğlu’na destek vermenin neresi cihattır? Temel Bey, Erbakan Hocamıza ihanet ediyor.”

Karamollaoğlu, “Milli Görüş, bir cihat hareketidir!” demişti!

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, katıldığı bir etkinlikte, “Milli Görüş, bir cihat hareketidir. Batı, her zaman cihadı hedef almış ve cihat hareketini kan dökmek olarak göstermiştir. Halbuki cihat, huzur ve saadet ortamını vaat etmektedir.” açıklamasında bulunmuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir