İslama dil uzattı sonu böyle oldu

Geçtiğimiz günlerde canlı yayında genç bir protestocu tarafından kafasına yumurta atılan İslam karşıtı Avustralyalı siyasetçi Fraser Anning, girdiği seçimlerden hüsranla çıktı.

Müslüman göçmenleri suçlayarak nefret söyleminde bulunan Fraser Anning, girişiminin sonucunu Senato’da koltuğunu kaybederek aldı.

Seçimi kaybetti

Fraser Anning’in partisi Muhafazakar Ulusal Parti (Conservative National Party) hem alt hem de üst mecliste bir koltuk için yeterli oyu almayı başaramadı.

Sonuç ana akım siyasetçi ve uzmanlar arasında neşeyle karşılandı. ABC News yorumcusu Antony Green, “Fraser Anning geldiği yere geri döndü… Parlamentoda yer almayacak” dedi. Liberal Milletvekili Trent Zimmerman bunu “seçimin en büyük sonuçlarından biri” şeklinde yorumladı.

Kafasına yumurta yemişti
Mart ayında televizyon kameraları, Melbourne’de bir basın toplantısında 17 yaşındaki Will Connelly’nin, Anning’in destekçileri tarafından yere serilmeden önce senatörün başında yumurta kırdığını göstermişti. Eylemi gerçekleştiren genç bir kahraman gibi selamlandı ve “yumurta çocuk” olarak tanındı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir