İmamoğlu’ndan itiraf gibi açıklama

7.Uluslararası CNR Kitap Fuarı’nın açılışı, Bakırköy’deki CNR Expo İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleşti. Açılış programına İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu da katıldı.

İmamoğlu ulaşım zammıyla ilgili soruya, “Vatandaşımızın zamma tepki göstermesi kadar doğal bir şey yok” dedi.

“3 YILDIR ZAM YAPILMIYORDU”

Ekrem İmamoğlu, “3 yıldır, 2017’nin Mayıs ayından beri zam yapmayan bir İstanbul ulaşımı var. Otobüslerimiz 3 yıldır zam yapmıyor ama Türkiye’deki bu zam fırtınasına bizim dayanma şansımız yok. Yakıt zammını, o tarihten bu tarihe vatandaşlarımız biliyor. Bütün maliyetlerle ilgili bizim yaptığımız zammın en az 2 katı bir artışla mücadele ediyoruz. Bizim şu an yaptığımız, hizmetimizi sürdürebilme çabası ama vatandaşımızın yanında olma konusundaki çabamızdan ötürü de inanın o maliyetlerin çok altında bir zam yaptık diyebilirim. Bugünkü ekonomik koşullarda vatandaşımız haklı. Elbette ben trajikomik ifadelerde bulunan bazı siyasilere de gülümsüyorum. Sanki Ekrem İmamoğlu’nun zam yaptığı bir husus tek gündem” dedi.

İMAMOĞLU’NUN SÖZÜNÜ ETTİĞİ 3 YIL AK PARTİ DÖNEMİYDİ

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, toplu ulaşıma yapılan %35’lik zamla ilgili yeni açıklaması da tepki gördü. Ekrem İmamoğlu, yaptığı açıklama ile AK Parti döneminde 3 yıldır ulaşıma zam yapılmadığını itiraf etmiş oldu.

Yaklaşık 7 aydır İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı yapan Ekrem İmamoğlu’nun seçim döneminde vatandaşlara ulaşım ve birçok kalemde indirim vaadinde bulunup bugün ulaşıma yüzde 35 zam yapması büyük tepki çekiyor.

SUYA YÜZDE 80 ZAM İSTEDİLER, AK PARTİ VE MHP OYLARIYLA REDDEDİLDİ

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisinin Kasım ayı devam meclisinde suya yüzde 80’e varan zam yapılması gündeme gelmişti. Belediye Meclisinin Kasım ayı devam meclisinde suya yüzde 80’e varan zam yapılmasını öngören madde mecliste AK Parti ve MHP üyelerinin red oyu ile iptal edilmişti.

İLK AÇIKLAMASINDA “VATANDAŞIMIZI DÜŞÜNDÜK” DEMİŞTİ

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, dün Adana’da gerçekleştirilen 11 büyükşehir belediyesinin başkanlarının buluştuğu etkinliğe katılmıştı. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, burada İstanbul’da toplu taşımaya gelen yüzde 35 zamla ilgili ilk kez açıklamada bulunmuştu.

İmamoğlu, hiçbir belediyenin zam yapmak istemediğini dile getirerek, “Yaptığımız zam ne yazık ki bir sonuçtur. Esas girdilerden hesap sorulması lazım. Akaryakıt ve diğer unsurlara baktığınız zaman yaklaşık iki yılı aşkın süredir zam yapılmayan İstanbul’daki bu zam, şuan ki Türkiye şartlarında vatandaşımız düşünülerek hizmetin sürdürülmesi adına yapılmış bir zamdır. Elbette hiçbir belediye zam yapmak istemez ama bugünkü Türkiye koşullarında bu mümkün değildir” ifadelerini kullanmıştı. Haber7

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir