Hollanda’nın Chp’si boş durmuyor

Hollanda’da aşırı sağcı Özgürlükler Partisinin (PVV) lideri Geert Wilders, parlamentoda yaptığı skandal konuşmada, “Ülkemizi İslam’dan arındırmamız lazım. İslam, Hollanda’ya ait değil. İslam, nefret ve terörle eşittir. Yıllarca İslam’ı önlemek için hiçbir şey yapılmadı. Bu yüzden Hollanda’da İslami ifadelerin yasaklanması için yasa tasarısı önergesi sunuyorum.” açıklamasını yaptı.

Wilders, “Camiler, İslam okulları, kapansın ve Kur’an ile burka yasaklansın. Diğer ülkelerin de bunu örnek almalarını umut ediyorum.” dedi.

TUNAHAN KUZU’DAN SERT TEPKİ

Wilders’a acımaya başladığını ifade eden Denk Partisi Meclis Grup Başkanı Tunahan Kuzu da Wilders’in 14 yıldır aynı şeyleri söylediğini ve yaptığını, bir 14 yıl daha devam etse bile her zaman karşısında duracaklarını aktardı.

Kuzu, “Wilders’in siyasi mirası kanla dolu. Son 14 yılda ırkçılık ve Müslümanlara karşı nefret yükselişte. Camilere yapılan saldırılar ve Müslümanlara yapılan tehditler gibi. 2011 yılında yapılan bir araştırmaya göre, PVV’nin tabanının yüzde 25’i hedefine ulaşmak için şiddete başvurmaya hazır. Wilders’in çizgisinden gidersek bu ülkede sahip olduğumuz özgürlüğümüzü kaybedeceğiz.” diye konuştu.

İKİNCİ BÜYÜK SİYASİ PARTİ

PVV, iki yıl önce parti programında, ülkedeki camileri kapatmayı, Kur’an-ı Kerim’i yasaklamayı ve sığınmacılara verilen oturma izinlerini iptal etmeyi vadetmişti. Wilders liderliğindeki PVV, ülkede geçen sene yapılan genel seçimlerde mecliste 20 sandalye elde ederek ikinci büyük siyasi parti olmuştu.

One comment

  1. Hollanda da halkin bir tabasi varki,en alttakiler,Turkler arasinda cingen diye tabir edilir.Cingendende pek farklari yok.Wilders e oy verenlerin cogunlugunu o kesim olusturur.gercektende hayvan gibi birseyler.Tam asosyal kesim yani.Amma,neden Turkiye dede Wilders gibi birisi cikipta hristiyan-yahudi karsiti bir parti kurmuyor? Devamli olarak hristiyanlara saldiran,hristiyanlara hakaret eden bir parti.Wilders kudurdukca,bizim partide kudursun.Camimi? Turkiye deki kiliseler konusulsun,falan falan.Artik hosgoru devri bitti,kana kan,dise dis devri basladi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir