Hayatının son demlerinde

İbretlik fotoğraftaki “ünlüyü” tanıdınız mı? Fotoğraftaki “ünlü” aslında bir devrik lider… O, Mısır’ı 30 yıl boyunca baskıyla yöneten diktatör Hüsnü Mübarek’ten başkası değil…

Birleşik Arap Emirlikleri’nde yayın yapan El-Arabiye televizyonunun sosyal medya hesabından paylaşılan fotoğrafta, Hüsnü Mübarek’in insanlıktan çıkmış yüzüyle objektiflere gülümsediği görülüyor.

30 yıllık diktatör 2012 yılında gerçekleşen eylemlerde 239 kişinin öldürülmesinden sorumluydu.İlerlemiş yaşına rağmen iktidarı bırakmamak için tıpkı Esed gibi katliamlara sebep oldu.

DARBECİ SİSİ KURTARDI

Mısır’daki 25 Ocak 2011 devriminin ilk günlerinde göstericilerin öldürülmesi emrini veren Mübarek, Müslüman Kardeşler’in iktidara gelmesinin ardından yargılanmaya başlanmıştı.

Mısır’ın seçilmiş Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi’ye darbe yaparak iktidara gelen darbeci Abdülfettah es-Sisi’nin Mübarek’i yargılandığı davalardan kurtarması ise çok uzun sürmemişti. Tutuklu yargılanırken tahliye edilen Mübarek, hakkındaki tüm suçlamalardan da beraat ettirilmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir