Güldüren anket sonuçları

PİAR Araştırma, seçim öncesi ‘her şey çok güzel olacak’ vaadinde bulunan ancak koltuğa oturmasının ardından işçi kıyımları, tatilleri, Yenikapı ve antrikot tiyatrolarıyla gündemi meşgul eden CHP’li İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın önünde gösterdi. Masa başı çalışmasıyla kendine güldüren sözde anket şirketinin sitenin iletişim bilgileri ve twitter hesabı kafaları karıştırdı.

PİAR Araştırma’nın bugün medyaya servis edilen anket sonuçları alay konusu oldu. Güldüren Cumhurbaşkanlığı seçim anketinde; İmamoğlu yüzde 44.5 Erdoğan ise yüze 39.7 oy aldı.

İmamoğlu’nu büyük farkla önde gösteren sözde anket sonuçları, kısa sürede muhalif sitelerde manşetlere taşındı.

Kamuoyunu yönlendirme çabası
Araştırmada Cumhurbaşkanlığı adayları arasında Cumhurbaşkanı Erdoğan’a rakip olarak sadece Ekrem İmamoğlu’nun sorulması yönlendirici bulundu. Muhalefetin ortak adayı olarak kamuoyunu yönlendirme çabası olarak yorumlandı.

Adres ve telefon yok
Şirketin web sayfasında iletişim bölümünde sadece bir mail adresi ile bir iletişim formu çıkıyor. Adres ve telefon gibi iletişim bilgileri maalesef yok.

Diğer anket şirketlerinde iletişim bilgileri mevcut
Ancak başta KONDA, GENAR ve Optimar gibi ciddi araştırma şirketlerinin internet sayfalarına baktığınızda karşınıza kurumsal adresleri ve telefonları tüm detaylarıyla çıkıyor.

Öyle ki ofislerini kolaylıkla bulabilmeniz için haritalar ile karşılaşıyorsunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir