Fransa’dan YPG karargahına resmi ziyaret

Batı’nın YPG’ye yönelik iki yüzlü tutumu devam ediyor. Bir yandan PKK’yı te-rör örgütü olarak kabul eden Avrupa, diğer yandan da YPG’ye kol kanat germeye devam ediyor. O Avrupa devletlerinin başında da Fransa var.

KOBANİ’YE RESMİ ZİYARET

Fransa Parlamentosu Dışişleri Komisyonu Başkanı Marielle de Sarnez önce Suriye’nin YPG işgalindeki Kobani kentine gitti. Bölgedeki SDG’li Halid İsa’nın yer aldığı bir heyetle görüşen Sarnez resmi ziyaret gerçekleştirdi.

Marielle de Sarnez, basına verdiği demeçte “Buraya gelişimizin amacı bölgeyi resmi olarak tanımaktır. Aynı zaman DEAŞ te-rörüne karşı savaşan savaşçıları görmektir. Fransa şimdiye kadar Suriye Demokratik Güçleri’nin yanında durdu ve bundan sonra da yanında duracaktır. Fransa bölgenin yeniden yapılanmasına destek verecektir” dedi.

TE-RÖRİST MEZARLIKLARINI GEZDİ

YPG’nin te-rörist mezarlıklarını ziyaret eden Sarnez daha sonra bölgeyi gezerek te-röristlerle vakit geçirdi, Kobani ve bölge gidişatı hakkında bilgi aldı. Te-rör örgütünün mezarlığında Marnez “Özgürlükleri için canlarını feda eden şehitlerin yakınlarının önünde saygıyla eğiliyorum. Buraya te-rör örgütü DEAŞ’la savaşta canlarını feda eden binlerce kadın ve erkek savaşçının anısı önünde saygıyla eğilmek için geldim” ifadelerini kullandı.

haber7

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir