Fatih Portakal ve Yılmaz Özdil’e ‘Atatürk’ tokadı

Sözcü yazarı Yılmaz Özdil’in Bodrum Bitez’deki kaçak villası ile Fatih Portakal’ın İzmir’deki çiftliğinin gündem olduğu şu günlerde Ahmet Hakan konuya ilişkin çok çarpıcı bir yazı kaleme aldı. “Bodrum’daki villaları gördünüz mü?” diye soran Ahmet Hakan, “En kârlı ticaret: Atatürk ticareti” başlıklı yazısında isim vermeden Özdil ve Portakal’ı eleştirdi.

Yılmaz Özdil’in eşi üzerine satın aldığı ve kaçak inşaat yaptığı villasıyla ilgili yıkım kararını günlerdir gündemde. Fatih Portakal’ın eşine ait olan İzmir’deki çiftlik evinin ise böir bölümünün kaçak olduğu konuşuluyor.

Ahmet Hakan, bugün isim vermeden Yılmaz Özdil ve Fatih Portakal’a köşesinde kaleme aldığı “En kârlı ticaret: Atatürk ticareti” başlıklı yazı ile gönderme yaptı.

İşte Ahmet Hakan’ın o yazısı;

Bodrum’daki villaları, İzmir’deki çiftlikleri falan… Gördünüz mü? Yıllardır “din ticareti” deyip duruyoruz ama Atatürk ticaretinin kârlılık oranı galiba daha yüksek.

Üstelik Atatürk ticareti yaptıkları için… Ne utanıyorlar. Ne de utandırılıyorlar. Bırakın utanmayı, utandırılmayı falan… “Helal olsun koçuma” çekiliyor. “Yarasın” deniliyor.

– “Daha büyüğüne layık” diye gaz veriliyor. “Bütün Bodrum onun olsun” diyenler bile çıkıyor. Cübbeli’nin müritleri bile… Bu denli mürit değildir yani…

Bir de şöyle bir şey var:

Öyle bir ticaret ki Atatürk ticareti… Atatürk’ün kazancı bile Atatürk tüccarlarının kazancının yanında… Gayet mütevazı bir apartman dairesi gibi kalır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir