Esed’den Türkiye çıkışı

Tüm uyarılara karşın Türk askerlerine sal-dırmaya devam eden ve Türkiye’nin sabrını taşıran Şam’dan komik bir açıklama geldi. TSK karşısında 3 günde perişan olan Şam yönetimi, Türkiye’nin “sal-dırganlığına” karşılık vereceklerini duyurdu. Türkiye, tırmanan İd-lib krizi sonrası mültecilere kapıları açmıştı. Bu karar sonrası Avrupa paniklemişti. Konu ile alakalı Merkel ve Ursula Von der Leyen’den açıklama geldi.

Şubat 2020’nin başlarında Şam iki kere topçu atışlarıyla Türk askerine sal-dırmış ve toplam 13 Mehmetçiğimiz şe-hit düşmüştü. Türkiye, Rusya üzerinden defalarca Esed’i uyarmıştı. Ancak sal-dırganlığına devam eden Şam yönetimi, İd-lib kentinde 34 Türk askerini hava sal-dırısında şe-hit etti. Bölgede tansiyon yükselirken, TSK askerlerin kanını yerde bırakmayarak, re-jime karşı Bahar Kalkanı Harekatını başlattı.

RE-JİM PERİŞAN EDİLMİŞ DURUMDA

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın AK Parti Ankara İl Danışma Meclisi Toplantısı’nda verdiği son bilgilere göre; Şam’a ait 135 tank, 22 zırhlı araç, 45 top, 44 çok namlulu roketatar, 12 tanksavar, 29 pikaba monteli uçaksavar, 2 İHA, 8 helikopter, 7 mühimmat rampası, 24 zırhlı araç, 9 mühimmat depo binası, 2 savaş uçağı, 2 füze rampası yok edildi. Bunun yanında toplam 2557 re-jime ait asker ve milis etkisiz hale getirildi.

KOMİK AÇIKLAMA

Türkiye’nin uyarılarını dinlemeyen ve sal-dırılarına devam Esed rejimine verilen zaiyat ortadayken, eli kanlı Şam yönetiminden komik bir açıklama geldi. Türkiye’nin “sal-dırganlığıyla” yüzleşmekten korkmadıklarını belirten re-jim, “Türkiye’nin topraklarımızdaki sal-dırılarına karşı koymakta kararlıyız” açıklamasını yaptı.

BİR AÇIKLAMA DA BERLİN YÖNETİMİNDEN

Şam yönetimi bu açıklamayı yaptığı sırada bir Türkiye çıkışı da Almanya’dan geldi. 34 askerin şe-hit edilmesinin ardından Türkiye, mültecilere kapıları açarak Avrupa’ya geçişleri engellemeyeceğini açıklamıştı. Bu konu hakkında konuşan Başbakan Angela Merkel’in Sözcüsü, “AB, Türkiye’den mülteci anlaşmasına saygı göstermesini bekliyor” ifadelerini kullandı.

Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Ursula Von der Leyen ise, Türkiye’nin AB krizine verdiği tepkinin bir çözüm olamayacağını savundu.

Haber7

One comment

  1. AB bundan kellim cooook bekler .Hep Turkiye uydu anlasmalara bugune kadar.Amma,Reis in dedigi gibi ,bitti artik o donem,bir kac kurus para marada kurtarmaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir