Ersoy Dede’den dikkat çekici açıklama

Bülent Aydemir özetle, Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Gülşen Orhan’ın, seçim bölgesindeki yemekten dönerken yolu açtırmak için iş makinalarını beraberinde getirttiğini, bu makinaların çıkardığı ses nedeniyle çığ meydana geldiğini iddia etmişti. Haberin yalan olduğu kısa sürede anlaşılmış ve Aydemir ile kurumu geri vites yapmak zorunda kalmıştı.

Geri vites sonrası birçok gazeteci ve tartışmacı, katıldıkları açık oturumlarda bu manipülatif propaganda haberinin kaynağının açıklanması gerektiğini savundu.

Söz konusu haberin “algı” yanında Gülşen Orhan’ın manevi şahsiyetine yönelik ağır saldırı içermesi nedeniyle adli boyutu da bulunduğu iddiaları, “haberin kaynağı açıklanmalı” talebine zemin oluşturdu.

Gazeteci Ersoy Dede ise haberin kaynağı konusunda farklı bir boyuta değinerek dikkat çekici saptamada bulundu. Dede, habere konu olan yalanların, Aydemir’den önce sosyal medyada PKK’lı çevrelerden yayıldığını belirterek şu iddiada bulundu:

“Gülşen Orhan hakkındaki alçakça ithamın kaynağı sadece Bülent Aydemir midir? Yani Aydemir ‘teyitsiz bilgi’ dediği o kirli bilgiye nereden ulaştı? Bu ‘teyitsiz’ bilgiler başka hangi gazetecilere gitti? Size arz edeyim. Bu bilginin çıkış merkezi PKK… Takip edin açıklayayım.

Habertürk’te dillendirilen iddia ile aslında Gülşen Hanım; pkk, hdp, kdp dışındaki kürt isimleri yıpratma, itibarsızlaştırma faaliyetinin kurbanı oldu. Habertürk, bir bilgiye ulaşmış olmanın heyecanıyla istemeden de olsa bu çevrelerin istediğini yaptı.

Nitekim Bülent Aydemir’in seslendirdiği iddia, dünden beri Kürt siyesetçileri ve aydınlarının watsaplarına iletilen mesajlardan başka bir şey değildi. PKK, sol çevreler üzerindeki tesir kabiliyetiyle, bir şekilde Habertürk’e de sızmayı başardı anlayacağınız. Dikkat.!!”

Yeni Akit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir