Erdoğan’ın ilk defa ortaya çıkan özelliği

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, “Kalemin Ucunda İstanbul” temasıyla Çırağan Sarayı’nda düzenlenen Penfest 2019 organizasyonunda Başkan Erdoğan’ın iyi bir kalem koleksiyonu olduğunu belirterek bilinmeyen başkan özelliklerini de anlattı.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın: “Özenerek yazmak, insanın düşüncesine de ayrı bir güzellik, sanatsal bir değer katar. Her bir kelimenin, kalemden çıkan her bir sözün bir kıymeti olduğunu bilerek yazmak, kalemle, kağıtla, yazılanla, tefekkürle ve yazarın kendisiyle çok özel bir ilişki kurar.” dedi.

Kalın sözlerine şöyle devam etti:

“Bazıları yazarak düşünür, yazarken yeni fikirler ortaya çıkar. Ben basın toplantılarına, televizyon programlarına mutlaka elimde kağıt, kalemle hazırlanırım. Dijital ortam yeterli gelmez. Notlar tabii ki yazılır, bilgisayara aktarılır, kopyalanır ama insanın el yazısıyla yazarak söylediği bir kelamın ayrı bir yeri vardır, akılda da daha çok kalır. Güzel yazının işlevinin yanında insanın ruhuna iyileştirici bir etkisi olduğuna hep inanmışımdır. Özenerek yazmak, insanın düşüncesine de ayrı bir güzellik, sanatsal bir değer katar. Yazarken çalakalem, ‘Hızlıca yazalım’dan ziyade her bir kelimenin, kalemden çıkan her bir sözün bir kıymeti olduğunu bilerek yazmak, kalemle, kağıtla, yazılanla, tefekkürle ve yazarın kendisiyle çok özel bir ilişki kurar. Bunların bazıları çok kalıcı olur.”

“Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yazısı çok güzeldir”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da yazıya, kaleme özel önem verdiğini, iyi bir kalem koleksiyonu olduğunu aktaran Kalın, “Yazısı çok güzeldir. Güzel yazıyı da sever, beğenir, takdir eder. Çok da not alır, bütün toplantılarda kağıt, kalemle not alır. Hatta dün buraya geleceğimi söylediğimde kendisi de merak etti. Kendisine de buradaki gözlemlerimi aktaracağım.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir