Erdoğan müjdeyi verdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Üsküdar’da yenilenen Burhan Felek Atletizm Stadı’nın açılış töreninde konuştu. Başkan Erdoğan ünlü basketbolcu Shane Larkin’e Türk vatandaşlığı verildiği söylendi.

Erdoğan’ın açıklamaları şöyle:

Burası İstanbulumuzun en köklü spor tesislerinden biridir. Biz de futbol oynadığımız dönemlerde burada maçlara çıkıyorduk.

Tesisimizin günün ihtiyaçlarına göre sporculara sunulmasından büyük memnuniyet duyuyoruz. 202 yılında ülke çapında 12 olan atletizm pisti özellikle bugün itibariyle 56’ya çıkmış durumda.

Burhan Felek Atletizm Pisti uluslararası organizasyonlar için her türlü imkana kavuştu. Tesisimiz 60 metre uzunluğunda, 5 kulvarlı ısınma pistine, 2425 seyirci kapasiteli kapalı tribüne sahiptir.

Buradan tüm gençlerimize ve sporcularımıza da şu müjdeyi vermek istiyorum. Haftanın 7 günü ve günün 24 saati hizmet verecek. Gençler burada spor yapabilecek, kitap okuyabilecek, zamanını geçirebilecek. Bu uygulamayı diğer spor tesislerinde de başlatıyoruz.

Gündüz çalışan, okula giden vatandaşlarımız bu imkanları kullanabilecekler. Tesis yatırımlarımızla ülkemizi spor turizminde de dünyanın göz bebeği haline getiriyoruz.

Artık yetenekli gençlerimiz okul mu, spor mu ikileminde kalmayacak. Şimdi yeni bir kampanya daha başlatıyoruz. Uygun olan her yere tam 10 bin pota yerleştiriyoruz. Böylece vatandaşlarımız dilediği zaman basketbol oynama imkanına kavuşacak.

‘Larkin artık ay yıldızlı forma giyecek’

Basketbolun önemli isimlerinden Shane Larkin artık ay yıldızlı forma giyecek. 3 gün önce imzayı attım, vatandaşlığa aldım. Kendisine başarılar diliyorum.

Bir başka daha önemli karar alarak, yüzme havuzlarımızı günün 24 saati açık hale getiriyoruz. 1 milyon kişiye yüzmeyi öğreteceğiz.

Mahalle tipi sahalar ile tüm imkanları çocuklarımızın ayaklarına götürüyoruz

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir