Ekrem’den Demirtaş çıkışı

Dün İstanbul İl Seçim Kurulu tarafından mazbatası alan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Barzani’ye yakınlığıyla bilenen Rudaw’a mülakat verdi.

İmamoğlu kendisine sorulan “Seçimlerden önce Selahattin Demirtaş’ın bir twit attığı ve böylece Kürt seçmenin oylarını size konsolide ettiği belirtiliyor. Bunu duyduğunuzda ne hissettiniz?” sorusuna, “Sayın Demirtaş’ın siyasette aktif olduğu dönemde çizdiği çizgiyi beğenenlerden biriydim. Gerçekten de barışçıl, uzlaşmacı ve evrensel değerleri öne çıkaran dili vardı. Bundan da çok mutluluk duydum. Hatta kendi adıma bunun Türkiye için bir fırsat olabileceğini ve birçok duvarı yıkabileceğini de dile getirdim. Bugün de hala aynı kanaatteyim. O dilin geçerli olduğu bu ülkede çok daha mutlu olabileceğimizi görüyorum. Bu bağlamda böyle siyasi bir çizgisi olan bir insanın benim hakkımda pozitif bir şey söylemesi elbette beni mutlu etmiştir. Tabi bu söylem seçmende ne kadar etkili olur, olmaz bu benim tespit edebileceğim bir şey değil. Ama elbette beni mutlu etmiştir” cevabını verdi.

İMAMOĞLU’NUN BAHSETTİĞİ DEMİRTAŞ’IN “BARIŞÇIL” SÖZLERİ VE EYLEMLERİ

HDP eski eş başkanı Selahattin Demirtaş, Diyrabakır’daki konuşmasında “Başkan Apo’nun heykelini dikeceğiz” demişti.

Terörist cenazesine katılmayan vekilleri hakkında da soruşturma açacağını söylemişti. Demirtaş aynı zamanda 6-7 Ekim olaylarının fitilini ateşlemesiyle 53 kişinin ölümüne sebebiyet vermişti.

Haber 7

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir