Darbeyi o iki isim yönetti

Maduro 1 Mayıs Emek ve Dayanışma gününde düşmanlarına gözdağı verdi. Maduro yaptığı açıklamada; “İşçi kardeşlerim, 1 Mayıs kahraman işçi sınıfı gününde yeni bir darbe teşebbüsü daha bozguna uğratılmıştır. Komutan Chavez’i devirememişlerdi ve bizi de deviremediler ve deviremeyecekler.” dedi.

“BİR ELÇİLİKTEN DİĞERİNE KAÇIYORLAR…”

Devlet Başkanı Maduro; “Sağın komplolarından birini bozguna uğrattık. Bir elçilikten diğerine kaçıyorlar. Adalet onları arıyor, er ya da geç, hainliklerinin ve işledikleri suçların bedelini ödemek için hapse girecekler.” ifadelerini kullandı.

BİZZAT BEYAZ SARAY’DAN YÖNETİLDİ

Devlet Başkanı Maduro, ülkesindeki darbe teşebbüsünde ABD’nin parmağı olduğunu ifade ederek, “Bir Avrupa gazetesi dün Donald Trump ve John Bolton’ın gün doğmadan önce askeri darbenin bütün operasyonlarını koordine ettiğini yazdı. Şili, Brezilya, Arjantin ve Kolombiya hükümetlerini arayıp desteklemelerini istemişler. Dün girişilen darbe teşebbüsü bizzat Beyaz Saray’dan, John Bolton tarafından yönetildi.” açıklamasını yaptı.

(ABD ulusal güvenlik danışmanı John Bolton)

“KAÇMAK İSTEDİĞİM İDDİASI YALAN”

Maduro ayrıca açıklamasında “ülkeyi terk etmeye hazır olduğunu ancak Rusların kendisini son anda ikna ettiğine” dair açıklamanın da ABD yalanı olduğunu bildirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir