Chp adayının gerçek yüzü

31 Mart yerel seçimlerinden sonra Yunan internet siteleri İmamoğlu’nu “Pontus kökenli bir Rum” olarak tanıttı ve “İstanbul’u fetheden Yunan” başlığıyla manşetlerine taşımıştı.

YUNAN BASINI NE YAZMIŞTI?

İngilizce olarak yayın yapan Yunan Themanews isimli internet sitesi, CHP’li belediye başkan adayı için “Ekrem İmamoğlu: İstanbul’u fetheden Yunan” başlığını attı. İmamoğlu’nun Trabzonlu olduğunu ve kökenlerinin Pontus olduğunu yazan haber sitesi, “Pontus kökenleri taşıyan ve Yunanca konuşan Konstantinapolis’in yeni belediye başkanı Ekrem İmamoğlu, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın en güçlü olduğu ve kendi adayı Binali Yıldırım’ı desteklediği İstanbul’un fatihi oldu” ifadelerini kullanmıştı.

İFADELERDEN RAHATSIZ OLMADI

Bugüne kadar hiçbir şekilde bu başlıklardan rahatsız olduğunu dile getirmeyen CHP adayı Ekrem İmamoğlu, kendisine bu haberler sorulduğunda ise konuyu saptırmaya, kendisine bu soruyu soranlara hakaret etmeye başladı.

TEVFİK GÖKSU NE DEMİŞTİ? İŞTE ÇARPITILAN O SÖZLER VE GÖRÜNTÜLER

Son olarak AK Parti Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu’nun gerçekleştirdiği konuşmasında Ekrem İmamoğlu ve Trabzonlular hakkında sarf ettiği sözler saptırılarak Göksu hedef haline getirilmemeye çalışıldı.

Esenler Belediye Başkanı ve İBB Meclisi AK Parti Grubu Başkanvekili Tevfik Göksu’nun CHP İstanbul Belediye başkan adayı Ekrem İmamoğlu üzerinden Trabzonlular ile ilgili açıklaması büyük tartışma yarattı. Göksu’nun bu sözleri muhalif çevrelerce, “Trabzonlulara hakaret” şeklinde çarpıtılarak lanse edildi.

Katıldığı bir iftar programında konuşma yapan Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu, CHP adayı Ekrem İmamoğlu’na tepki gösterdi.

İmamoğlu’nun kazanmasına en çok Yunan medyasının sevindiğini ifade eden Göksu daha sonra İmamoğlu’nun nereli olduğunu iftar programına katılan vatandaşlara sordu. Vatandaşlardan “Trabzon” cevabını alan Göksu “E hesap başka” dedi.

AHMET HAKAN KONUYU AÇINCA AYARI BOZULDU

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, Ahmet Hakan’ın hazırlayıp sunduğu Tarafsız Bölge’ye konuk oldu. Ahmet Hakan, Yunan gazetesinin İstanbul seçimleriyle ilgili attığı manşeti ve Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu’nun çarpıtılan sözlerini sorunca sert tartışmalara neden oldu. İmamoğlu, soruya cevap veremeyince ‘Bu konuyu kapatalım, başka soruya geçelim’ diyerek geçiştirmeye çalıştı ve Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu’ya hakaret etmeye başladı.

SOSYAL MEDYADAN TEPKİ YAĞDI

İmamoğlu, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu’ya hakaretlerinin ardından sosyal medyada #TevfikGöksuAdamdır etiketiyle destek mesajları yağdı. Vatandaşlar sosyal medyada CHP adayına sert tepki gösterdi.

haber7

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir