Cem Yılmaz resmen çakıldı

Sudan bahanelerle siyasi mesajlar vermeyi ihmal etmeyen ancak söz konusu yerlilik ve millilik olmaya gelince ağzını bıçak açmayan Cem Yılmaz’a halk tokadı indirdi. Yılmaz’ın son filmi gişede çakıldı, sosyal medyada Yılmaz’a tepki yağdı.

Belirli bir kesime yaranmak amacıyla ağaç sudan bahanelerle siyasi mesajlar veren ancak toplumu ilgilendiren konularda suskun kalan komedyen Cem Yılmaz’a halk tokadı geldi. Diyarbakır annelerinin acısını görmeyen, te-rör örgütü PKK aleyhine tek laf dahi etmeyen Yılmaz, Türkiye’nin bekasını ilgilendiren Barış Pınarı Harekatı’na da sessiz kalmayı tercih etmişti.

Barış Pınarı’na sessizlik pahalıya patladı
Yılmaz, sessizliği nedeniyle kamuoyunda gelen tepkileri bastırmak için çareyi Mehmetçik Vakfı’na bağış yapmakta buldu ancak Türkiye’nin sınırlarının hemen dibinde oluşturulması planlanan te-rör koridorunu yok etmek için başlatılan “Barış Pınarı Harekatı” için yine destek açıklamasında bulunmadı.

Yılmaz’ın bu ‘vurdum duymazlığı’ pahalıya mal oldu. Toplumun birliğe ve beraberliğe en fazla ihtiyacı olduğu zamanda sessiz kalan Yılmaz’ın yeni filmi “Karakomik Filmler” gişede resmen çakıldı. Sinema eleştirmenlerinin de yerden yere vurduğu ‘Karakomik Filmle serisi’nin ilk iki adımı olan ‘2 Arada ve Kaçamak’ filmi ilk üç günde 276.086 kişi tarafından izlendi. Filmler 5.586.694 TL hasılat elde etti. Filmle ilgili izleyici yorumları da olumsuz yönde oldu.

Türk halkı Yılmaz’ın filmine gitmeyerek tepkisini dile getirirken sosyal medyada da Yılmaz’a tepkiler yağdı. Twitter’da kullanıcılar #cemyılmazfilminegitmiyorum etiketiyle Barış Pınarı Harekatı’na sessiz kalan Yılmaz’a tepki gösterdi.

Hacı Yakışıklı: Sıra diğerlerinde

Konuyla ilgili Twitter hesabından bir paylaşımda bulunan Akit Medya Grubu Ankara Temsilci Hacı Yakışıklı ise şunları yazdı;

“İŞTE BU Cem Yılmaz’ın filmi ilk 3 günde 276,086 seyirci ile GİŞEDE ÇAKILDI Önceki film 3 gün 1,331,691 kişi izlemişti Diyarbakır annelerinin acısını görmeyip topluma sırtına dönene millet de sırtını dönüyor #cemyılmazfilminegitmiyorum diyen herkesi tebrik ederim Sıra diğerlerinde”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir