Can Dündar provokasyona hazırlanıyor

MİT Tırları davasında bir süre cezaevinde kaldıktan sonra tahliye olan ve ardından Almanya’ya kaçan gazeteci Can Dündar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Almanya’ya yapacağı ziyaret sırasında Merkel’le yapacağı basın toplantısına katılıp soru soracağını açıkladı. Alman yöneticileri tarafından el üstünde tutulan Can Dündar’ın bu girişimi provokasyon hazırlığı olarak değerlendiriliyor.

MERKEL TOPLANTIYA ALACAK MI?..

Cumhuriyet gazetesinin eski Genel Yayın Yönetmeni olan Can Dündar hakkında MİT TIR’larının durdurulması davası nedeniyle yakalama kararı var. Dündar hakkında gıyabi tutuklama ve kırmızı bülten çıkarılmasına da karar verilmişti. Böyle bir durumdaki kişinin Merkel tarafından basın toplantısına alınıp alınmayacağı merak konusu oldu. Dündar’ın Alman Cumhurbaşkanı ve Başbakanı tarafından ağırlanmış olmasına dikkat çekiliyor.

‘TUTUKLU GAZETECİLERİ SORACAĞIM’…

Can Dündar Alman haber ajansı dpa’ya verdiği röportajda, Erdoğan’ın 27-29 Eylül tarihlerinde Almanya’ya gerçekleştireceği devlet ziyareti sırasında Başbakan Angela Merkel ile düzenleyecekleri ortak basın toplantısında Erdoğan’a soru sormayı planladığını söyledi. Dündar, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a “Neden Türkiye’de cezaevlerinde gazetecilerin değil teröristlerin olduğunu söylediğini” sormak istediğini belirtti.

SORAMAZ MIYIM?..

Can Dündar soru sorma hazırlığının haber olması üzerine sosyal medya hesabından bu haberleri eleştirdi. Dündar, “Öyle tuhaf bir ülke ki, gazetecinin cumhurbaşkanına soru sormak istemesi haber oluyor. Soramaz mıyım?” dedi.

İnternethaber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir