Bize ret, CHP’ye kabul

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, bir basın toplantısı düzenleyerek İstanbul’daki itirazlarla ilgili son durumu değerlendirdi.

AK PARTİ’NİN TALEBİNE OLUMSUZ YANIT, CHP’NİN TALEBİNE OLUMLU YANIT

Sancaktepe ilçesinde de “büyükşehir oylarının” yeninden sayılması yönünde ilçe seçim kuruluna talepte bulunduklarını belirten Yavuz, bu talebin incelenmeye değer bulunmadığını, ancak CHP’nin “Sancaktepe Belediyesi” ilçe oylarının yeniden sayılması talebinin incelenmeye değer bulunduğunu söyledi.

Ali İhsan Yavuz konuyla ilgili şöyle konuştu:

“Çok ilginç bir örnek vermek istiyorum: Biz, Sancaktepe’de Büyükşehir oylarının yeniden sayılması ve geçersiz oyların sayılması istikametinde bir müracaatta bulundu. CHP de Sancaktepe’ye bir müracaatta bulundu. Ancak onlar “büyükşehir” değil de “Sancaktepe Belediyesi’ne” ilişkin oyların yeniden sayılmasını talep etti.

“BÜYÜKŞEHİR’İN YENİDEN SAYIMINA RET, İLÇE BELEDİYESİNİN YENİDEN SAYIMINA KABUL”

Sancaktepe, bizim Büyükşehir’in oylarının sayımına ilişkin talebimizi reddetti. İncelemeye değer bulmadı daha doğrusu. Ama CHP’nin, Sancaktepe Belediyesi’ne ait oyların yeniden sayımına dönük talebini oy çokluğuyla incelemeye değer buldu ve kabul etti. Çok ilginç değil mi sizce?”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir