Birbirlerine girdiler

Hürriyet yazarı Ahmet Hakan ile CHP’li şarkıcı Gökhan Özoğuz arasında gerilim büyüyor.

Geçtiğimiz günlerde metroda bir vatandaşın Kemalistler tarafından tahrik edilmesini yorumlayan CHP’li şarkıcı Gökhan Özoğuz’a Ahmet Hakan’dan cevap gelmişti. Hakan, ‘Athena Gökhan’a açık mektup’ başlıklı yazısında şu ifadeleri kullanmıştı:

“Metroda tacize uğradığı iddia edilen sarıklı cübbeli adamla ilgili olarak… ‘Bunun laiklik ve Cumhuriyet düşmanı olduğu kesin’ demişsiniz. Yapmayın bunu Athena Gökhan Beyefendi. Çünkü bu yaptığınızla… Mesela uzun saçlı, küpeli, marjinal kıyafetli birini gördüğünde ‘Bunun din ve Allah düşmanı olduğu kesin’ diyen bir yobazın yaptığı arasında zerre kadar fark yoktur. Hakkaniyet duygusu olan vicdanlı insanlar… Karşılarındaki kim olursa olsun asla kılık kıyafetlerine bakarak, ‘Bu kişi kesinlikle şöyledir, böyledir’ diye hüküm vermezler. İlkesel olarak böyle yapmazlar. Kendilerine yakıştırmazlar böyle bir şeyi… Siz de yakıştırmayın Athena Gökhan Beyefendi.”

CHP’li Gökhan’dan cevap geldi

Twitter hesabından Ahmet Hakan’ın yazısına cevap cevap veren CHP’li şarkıcı Gökhan, “Ahmet bey mektubunuz için teşekkürler. Fakat tweet’in en önemli noktasını kaçırmışsınız. Ülkemizdeki siyasi konularla alakalı hızlı değişen şahıslardan dolayı öyle refleksler gelişmiş ki… En hassas olduğum ‘insan ayırma’ konusunda bile attığım tweet’i yorumlarken, tamamen tersi bir düşünce ile yazdığımı zannedebiliyor bazı kişiler. Ne üzücü! Keşke çamur at izi kalsın güruhunun mesajlarını okuyup böyle bir kanıya varmadan, bir kaç bölümden oluşan tweet’imi dikkatli okuyup öyle yorumlasaydınız” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir