Bahçeli’den destek açıklaması

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, kişisel Twitter hesabından, Irak’ın kuzeyinde gerçekleştirilen Pence Operasyonu’yla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Bahçeli’nin açıklamaları şu şekilde:

Te-rörizmin karanlık hedefleri, te-rör örgütlerinin hain ve hunhar eylemleri sadece Türkiye için değil bütün ülkeler için bir numaralı tehdittir. Te-rör insanlık için büyük bir musibet, vahim bir felakettir. Dünya bu felaketle amasız, aracısız, amansız mücadele etmek zorundadır.

Türkiye te-rörizmin ağır sonuçlarına ciddi ölçüde maruz kalmıştır. Bölücü te-rör örgütleri yıllardan beri güvenliğimizi, varlığımızı, birliğimizi, elbette milli bekamızı kesif şekilde hedef almışlardır. Te-rörün beşeri, sosyal ve ekonomik maliyeti ne yazık ki çok fazla olmuştur.

Bedelini can vererek, kan dökerek ödediğimiz cennet vatanımız, mensubiyetinden onur duyduğumuz aziz milletimiz küresel operasyonların, emperyalist komploların, tarihi hesaplaşmaların odağında yer almıştır. Türkiye’nin mücavir bölgelerine te-rör örgütleri alenen yuvalanmıştır.

“TÜRKİYE’NİN TE-RÖRLE MÜCADELESİ HAKLIDIR, MEŞRUDUR, YERİNDEDİR”

Ülkemizin te-rörle mücadelesi haklıdır,meşrudur,yerindedir, insanlık vicdanına ve uluslararası hukuka uygundur.Te-rör örgütlerinin kökünün kazınması, tamamen imha edilmeleri Türk milletinin ilk gündem konusu, devlet olma vasfımızın en önemli gayesidir.Bu gayenin tavizi imkansızdır.

“PENÇE OPERASYONU, TE-RÖRLE MÜCADELEMİZİN EN ÖNEMLİ SAFHALARINDAN BİRİSİDİR”

27 Mayıs 2019 tarihinde, topçu atışları ve jetlerimizin hava akınıyla başlayan, müteakiben Irak’ın Kuzeyindeki Hakurk Bölgesine komando tugaylarımızın intikaliyle derinleştirilen Pençe Operasyonu te-rörle mücadele sürecinin en önemli safhalarından birisidir.

“PENÇE OPERASYONU’NU ÖN ŞARTSIZ DESTEKLİYORUZ”

MHP, “Pençe Operasyonu”nu ön şartsız desteklemektedir. Duamız Türk Silahlı Kuvvetleri’mizin kahraman askerleri üzerinedir. Te-röristlerin inleri, sığınakları, barınakları, silah ve mühimmat depolarıyla birlikte bütün unsurları yok edilmelidir.

Irak’ın Kuzeyi köşe bucak temizlenmeli, tepeden tırnağa canilerden arındırılmalıdır. Pençe darbeleriyle te-röristler doğduklarına pişman edilmelidir. PKK için kaçış ve kurtuluş yolları kapanmalıdır. Aynı durum PYD/YPG için de uygulanmalıdır. Mücadele gittiği yere kadar uzamalıdır.

Beklentimiz ve temennimiz te-rörle mücadelenin Fırat’ın Doğusunu da kavraması ve kuşatmasıdır. Hıyanet hiçbir te-röristin yanına bırakılmamalıdır. Te-rörle mücadele ve sürdürülen tesirli operasyon siyasi ve diplomatik kanallarla da güçlendirilmeli, genişletilmelidir.

“MİLLİ BEKAMIZIN MÜDAFAASI İÇİN HER FEDAKARLIĞA HAZIRIZ”

Pençe Operasyonu’na katılan kahramanlarımıza başarılar diliyorum. Hepsinin alınlarından öpüyorum. Hükümetin ve devletin sonuna kadar arkasında durduğumuzu tekraren muhataplarına ilan ediyorum. Milli bekamızın müdafaası için her fedakârlığa hazır olduğumuzu ifade etmek istiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir