Artık aynı havayı solumuyoruz

Gelen haberlere göre o ka-til artık yaşamıyor… Lahey’deki Uluslararası Ceza Mahkemesi, Bosnalı Sırp General Ratko Mladiç’i soy-kırımdan, insanlığa karşı suç işlemekten ve Srebrenitsa katliamından suçlu bulmuş ve müebbet hapis cezasına çarptırmıştı.

ÖLD-ÜĞÜ DOĞRULANDI

Sosyal medya hesabı Twitter’dan açıklama yapan Bosna Hersek Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bisera Turkovic, Uluslararası Adalet Divanı Başkanı Abdulqawi Ahmed Yusuf’un kendisine, “Bosna Kasabı” olarak bilinen 78 yaşındaki generalin öld-üğünü doğruladığını kaydetti.

SIRP BASINI DA DUYURDU: HAPİSHANEDE Ö-LDÜ

Turkovic’in açıklamasından sonra Sırp basını da Mladiç’in ö-lümünü son dakika olarak duyurdu. Soy-kırımcı generalin Lahey’deki hapishanesinde can verdiği belirtildi.

KATLİAMCI GENERAL

12 Mart 1942’de Bosna Hersek’in bir köyünde dünyaya gelen Maldiç, 1992 yılında başlayan ve 3 yıl süren Bosna Savaşı’nda binlerce insanın öld-ürülmesinde, yüzlerce kadına te-cavüz edilmesinde, yerleşim yerlerinin işgal edilip kullanılamaz hale getirilmesinde ve dini mekanların yok edilmesinde etkili rol oynamıştı.

Haber7

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir