Altaylı ucuz yırttı

Gazeteci Fatih Altaylı’nın şoförü, geçen yıl ekim ayında Şişli’de, aracını yasak yere park etti.

Aracın park yasağı bulunan yerde park edildiğini gören trafik polisi, araca ceza yazdı. Bu durum üzerine Altaylı’yı arayan şoför, polisin araca ceza yazdığını ve kaldırılmasını istediğini söyledi. Aracın yanına gelen Altaylı ile trafik polisi arasında tartışma yaşandı.

AĞZA ALINMAYACAK HAKARETLER ETTİ

Yaşanan tartışma sırasında kendisine “Araç hasta bekliyor, insan olsanız azıcık halden anlarsınız, sizi şikayet edeceğim, sizi mahvedeceğim.” diyerek tehditlerde bulundu. Sonra da ağza alınmayacak hakaretler etti. Polis memuru, Altaylı’yı savcılığa şikayet etti.

Savcılık Fatih Altaylı hakkında, ”Kamu görevlisine görevi nedeniyle birden fazla kez hakaret” ve ”tehdit” suçundan dava açtı.

“POLİS MEMURUNA KÜFRETTİ”

Duruşmada, olayı görerek cep telefonuyla kayda alan tanık dinlendi. Tanık, Fatih Altaylı’nın bir polis memuruyla tartışırken gördüğünü, polis memurunun “Bu aracı buraya park edemezsiniz bir tur atıp gelin.” demesi üzerine aralarında sözlü tartışma yaşandığını ve Altaylı’nın polis memuruna küfrettiğini söyledi.

POLİSLE GÖRÜŞTÜ ÖZÜR DİLEDİ

Altaylı’nın avukatı, müvekkilinin mağdur polisle görüştüğünü ve kamuoyuna yansıyacak şekilde özür dilediğini, polis memurunun da şikayetçi olmadığını belirterek müvekkilinin beraatini talep etti.

ADLİ PARA CEZASI VERİLDİ

Mahkeme, sanık Fatih Altaylı’yı, “Polis memuruna karşı alenen hakaret” suçundan, 16 bin 620 TL adli para cezasına çarptırdı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir