Ahmet Çakar gözaltına mı alınacak

Beyaz TV’de Ertem Şener‘in sunduğu Derin Futbol programında Ahmet Çakar, Türkiye’de koronavirüsten hayatını kaybedenler olduğunu iddia etti.

Sağlık Bakanlığı’nın bu yönde bir açıklaması olmamasına rağmen koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin olduğunu iddia eden Ahmet Çakar büyük tepki çekti.

Çakar, “2 vefatımız var korona’dan, Sayın Bakan sanıyorum ki açıklayacak birazdan benim devlet içindeki bağlantılarım ve doktor olmam nedeniyle bunu üzülerek söylüyorum” dedi.

Ahmet Çakar gözaltına mı alınacak?

İçişleri Bakanlığı, son dönemde dünyada yayılarak çok sayıda insanın ö-lümüne sebep olan koranavirüs hastalığı ile ilgili gerçek dışı görüntü ve ses dosyaları kullanılmak suretiyle sosyal medya üzerinden toplumu korku, panik ve endişeye sevk etme, yetkili/sorumlu kuruluşları ve kişileri kamuoyu nezdinde hedef gösterme amaçlı paylaşımlar mercek altına almıştı.

Emniyet Genel Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı ekipleri, bu paylaşımları yaptığı değerlendirilen kullanıcıların tespitine yönelik yürüttüğü çalışmalarda 93 şüpheliyi tespit etmiş ve 19 kişi gözaltına alınmıştı.

Beyaz TV’de Ertem Şener‘in sunduğu Derin Futbol programında Ahmet Çakar’ın Sağlık Bakanlığı’nın bu yönde bir açıklaması olmamasına rağmen Türkiye’de koronavirüsten hayatını kaybedenler olduğunu söylemesi tepki çekerken Ahmet Çakar’ın gözaltına alınıp alınmayacağı merak ediliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir